UA
RU

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту

Редагувати переклад
Хто в дитинстві та юності не вів щоденники, зізнавайтеся!
Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@nudobamnamoo

Чого тільки не було в цих паперових зберігачах наших секретів під твердою (а в кого м'якою) обкладинкою! Всі ці віршики з наївною римою, обмінені наклейки та недитячі переживання першого кохання та першої зради. Але зараз ми вже виросли, і ми зовсім не маємо часу на те, щоб витрачати дорогоцінні хвилини на паперові виливи. Хоч іноді рука так і тягнеться схопити ручку і виплеснути весь біль та хвилювання або, навпаки, щастя та радість. Тільки зараз для таких одкровень існує Facebook.  

В останні роки ситуація змінюється: на полицях з'являється все більше красивих блокнотів, на полях яких приємніше писати, ніж на найкрасивішому фоні у ФБ, люди все більше ностальгують за минулими часами і тягнуться до простоти, гуру з психології радять не стримувати емоції та ділитися ними з паперу. А ще в інтернеті все частіше можна побачити поняття «щоденник подяки». 

Щоденник подяки — це журнал, в який ви пишите, за що вдячні людям, Богові та Всесвіту. Він потрібний для того, щоб подивитися на своє життя з позитивного боку. 

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@smythson

1. Купуйте гарний блокнот

Не купуйте блокнот, який не викликає приємних емоцій, у якому не великого бажання писати і до якого руки не тягнуться просто тому, що хочете розпочати свій щоденник вже зараз, а в найближчій канцелярії мізерний вибір. Влаштуйте справжнє полювання за тим самим, щоб потім цей ранковий або вечірній ритуал приносив вам тільки радість. 

Думайте не тільки про надихаючу обкладинку і щільні листи, але й комфортний розмір — блокнот повинен бути не надто маленьким, інакше в ньому незручно писати, і не надто великим, щоб не займати багато місця. А ще ми радимо виділити для нього свій куточок. Таким чином ви пам'ятатимете, що потрібно зробити традиційний запис. 

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@helena.moore

2. Почніть із простого

Страх чистого листа може швидко відвернути вас від задуманого, але цей момент потрібно просто перебороти. Якщо вам стане від цього трохи легше, такий страх наздоганяє практично кожного другого. Наша порада: не пишіть якісь глобальні речі і не надто відверті, якщо ви до цього не готові. Почніть із дрібниць, за які ви вдячні, наприклад, «дякую за сонячний день», «дякую за смачну каву», «дякую за правильну книгу» тощо. 

Всього 10 хвилин і п'ять речей, за які ви вдячні, - це не так вже й багато! І це ціна за ваш гарний настрій та душевний баланс. 

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@officiallyquigley

3. Звертайте увагу на деталі

Спочатку ви писатимете найбанальніші речі, але з кожним днем ​​вам буде все складніше. Спробуйте написати п'ять речей, за які вдячні день на п'ятнадцятий. Усієї фантазії на це не вистачить, а щодня перетнути сторінки «дякую за смачну каву» — це перебір. Що ми вам порадимо? Почніть звертати увагу на речі, повз які зазвичай проходили. Вивчіть те, що робить вас щасливим, до найменших подробиць. І ви побачите те, що раніше було для вас невидимим. 

Чи думали ви коли-небудь про те, з чого складається ваше щастя? Гарне самопочуття, добробут у близьких, кохана людина поруч — з одного боку, а з іншого — дотик шорсткого пледу, післясмак від пряної кави, мурашки від звуків хвиль, що б'ються об берег. Вловіть усі півтони вашого щастя і пишіть про них у свій журнал подяки. 

Читайте також: ОАЗИС СПОКОЇ: ЯК ПОЧАТИ МЕДИТУВАТИ І НАВІЩО?

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@allthatisshe

4. Будьте наодинці з думками

Коли востаннє ви залишалися віч-на-віч із собою? Без музики в навушниках та смартфона в руках? Щоденник подяки подарує вам можливість знову заглибитись у себе та поставити важливі питання. Намагайтеся очистити голову від зайвих думок, дихайте повільно і глибоко, подумайте про те, за що і кому ви вдячні. 

Чим більше ви практикуватимете ранковий монолог, тим краще ви почнете себе чути і вловлювати натяки на тривогу і хвилювання ще до того, як з'явиться їхня причина. 

Щоденник подяки: 5 речей, потрібних для старту.

@polly.florence

5. Зважтеся на одкровення

Чесність - ось, що важливо у веденні щоденника подяки. Якщо ви боїтеся, що хтось зробить замах на ваше особисте, ховайте його подалі у свою відсутність, а в решту часу відкрийтеся йому. Нехай це буде ваша сповідь: щира, кумедна, наївна. Хіба може директор відділу з маркетингу писати про те, що її серце починає тріпотіти побачивши сонячного променя, що пронизує ранкову склянку з водою? Може! Адже це тільки ваш щоденник, і ви маєте повне право писати туди все, що забажаєте. 

Так що якщо у вашій душі пробудив почуття незнайомець, що поступився місцем в метро, ​​або безглузда пісня з 90-х навіяла спогади про дитинство, не соромтеся поділитися цим зі своїм журналом. 

Статті на тему