Закрити
UA
Краса

Що таке «голодне» кардіо і чи допоможе воно схуднути?

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Ловити людину в непритомності – не найцікавіше заняття, тому фахівці радять їсти перед тренуваннями хоча б за годину-півтори, щоб була енергія для виконання навантажень. Але чим же так примітні «голодні» тренування, який від них толк, чи не можуть вони нашкодити організму і як правильно їх виконувати? Докладно про цей напрямок розповідає Деніз Пейт, лікар у Medical Offices of Manhattan. 

Читайте також: Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради

 

Що таке «голодне» кардіо та які у нього переваги?

«Голодні» кардіотренування виконуються на порожній шлунок та їхня перевага в тому, що енергію організм бере не з вуглеводів, а жирових відкладень, тому таким чином можна швидше та ефективніше схуднути. Такий вид навантажень можна застосовувати лише вранці, коли в крові низький рівень інсуліну та глікогену, увечері це буде неефективним. 

Це безпечно?

Так, якщо підходити з розумом. Фізичні навантаження на голодний шлунок можуть призвести до млявості та запаморочення, причина цього – низький цукор у крові. Енергію під час «голодного» кардіо організм отримує не з вуглеводів, а з м’язів та жирових відкладень, тому якщо вам важливо не лише скинути вагу, а й зробити рельєф, то не забувайте про силові тренування. Якщо у вас є проблеми з метаболізмом або діабет, перш ніж почати заняття на голодний шлунок, зверніться до лікаря.

Читайте також: 5 вуглеводних продуктів, які можна їсти регулярно і яких варто уникати

posts-to-db-Фото 2

Плюси та мінуси тренувань натще

Головний мінус тренувань натщесерце – нестача енергії після фізичних навантажень і можливий опір організму. Якщо такий режим вам не підходить і ефективно займатися ви можете тільки після їди, не гвалтуйте організм заради експериментів. Основний плюс – доведена ефективність та можливість скинути зайву вагу. Наприклад, дослідження Леман коледж підтверджує, що на голодний шлунок під час ранкового тренування можна втратити на 20% більше жиру, ніж після їжі. 

Підсумок простий: якщо ваша мета схуднути, а не набрати м’язову масу, то кардіотренування на голодний шлунок добре схожі, якщо немає проблем зі здоров’ям. Вибирайте зручний для себе вид навантажень (біг, аеробіку) та рухайтеся до мети. 

Джерело фото: unsplash.com