Закрити
UA
Краса

Чому бігунам варто зайнятися йогою

Поділись:

Якщо у вашому житті з’явився регулярний біг – не забувайте про йогу. 

posts-to-db-Фото 1

Регулярні заняття йогою будуть корисні навіть професійним спортсменам та бігунам. Вони допоможуть покращити результати, зроблять організм підготовленим до різних видів навантажень та витривалішим. Фахівці діляться основними перевагами йогами.

Читайте також: 8 речей, які варто дізнатися про йогу перед першим заняттям

 

Допоможе зміцнити незадіяні групи м’язів

Біг допомагає зміцнити певні групи м’язів. Бігуни в першу чергу задіють квадрицепси і м’язи задньої поверхні стегна, що може призвести до болю в цих зонах і навіть травмами. Також це може призвести до дисбалансу: якщо ви працюєте тільки з певними групами м’язів, інші зони слабші і схильні до травм», — каже тренер з йоги Пітер Майклсен. Він додає, що йога допоможе покращити професійні результати, оскільки під час занять зміцнюється тіло.

Тренер з бігу та інструктор з йоги Кара Гілман підтверджує слова Пітера. Вона брала участь у марафонах, але отримала травму та почала займатися йогою. «Йога – це чудовий спосіб задіяти м’язи, які зазвичай не використовуються при бігу. Наприклад, сідниці. Багато ключових асанів у йозі допомагають їх зміцнити».

posts-to-db-Фото 2

Дихання

Але чому саме йога, адже можна займатись у залі для зміцнення різних груп м’язів? Один із ключових аспектів у бігу — не лише швидкість та сила ніг, а й дихання. Йога може допомогти у розвитку завдяки дихальним практикам. Якщо концентруватися на диханні під час виконання вправ і навчитися контролювати його, це допоможе зберігати потрібний темп і при бігу.  

Читайте також: Як зробити зимовий біг комфортнішим: 3 ефективні поради

posts-to-db-Фото 3

Психологічна користь

Як тільки закінчуються сили, складно продовжити інтенсивний біг, а йога допомагає почуватися комфортно навіть у найнезручніших позах. “Ваше тіло здатне зробити набагато більше, ніж думає розум”, – говорить Пітер Майклсен. Іншим важливим елементом у йозі є концентрація чи напрямок нашої ментальної свідомості у певне русло. “Ментальний компонент йоги поширюється на всі частини нашого життя”, – розповідає Майклсен. 

Джерело фото: unsplash.com