Одяг імператорів та простих людей: як створювалися костюми для «Гладіатор ІІ»

Крім неймовірного акторського складу й розкішних бойових сцен, справжніми зірками нової епічної саги Рідлі Скотта «Гладіатор ІІ» стали костюми. Дизайнерка Дженті Єйтс, яка отримала премію «Оскар» за свою роботу над «Гладіатором», була в захваті від можливості повернутися для створення костюмів для продовження фільму.

Гладіатор II

Натхнення

Єйтс черпала натхнення з робіт «орієнталістських» художників, таких як Жан-Жозеф Бенжамен-Констан та Жан-Леон Жером. Які дуже вплинули на костюми для Макріна, багатого чоловіка, який самотужки проклав шлях на вершину римського суспільства. Одягаючи його як людину, яка старанно працює, щоб справити враження на імператорів, Єйтс зберегла класичний римський стиль. Але додала трохи розкоші, використавши золоті оздоблення та прикраси, які були вишиті вручну в Індії.

Гладіатор II

Для імператорів Ґети та Каракалли Єйтс створила костюми, які підкреслювали їхню ексцентричність.

«Вони абсолютно божевільні», — каже вона. «Ми довели їхній вигляд до крайнощів. Ми використовували чудові тканини з великою кількістю вишивки, золото на золоті, срібло на сріблі».

Гладіатор II

Їхні образи були доповнені серією екстравагантних елементів, створених дизайнеркою макіяжу Яною Карбоні та дизайнером зачісок Джуліано Маріано.

«Ми хотіли надати їм особливий рудий відтінок волосся, полуничний блонд», — каже Карбоні. «Вони мають дуже сильні характери, і ми хотіли створити для них справді потужний вигляд. Актори справді захопилися цим процесом».

Гладіатор II

Щодо елегантного гардеробу Луцілли, дизайнерка поєднала історичну точність із творчим підходом.

«Все на екрані базується на історичних дослідженнях», — каже вона. «Деякі тканини, які ми використовували, не були доступні давнім римлянам, і ми іноді запозичували мотиви з інших періодів. Ми черпали багато натхнення від дизайнерів ХХ століття, таких як Голстон і Курреж для Луцілли. Рідлі завжди хотів більше кольору та більше блиску».

Дейв Кроссман, який створював костюми для «Наполеона» Скотта, розробив уніформи для римської армії та гладіаторів, включаючи Луція, роль якого грає Мескаль.

«Він зробив чудову роботу», говорить Єйтс. «Йому довелося створити костюми для 150 гладіаторів, і кожен з них відрізняється».

Гладіатор II

Під керівництвом Кроссмана та його команди майстри з різних країн світу створили понад 2000 костюмів.

«Це був мій шанс створити римський епос», — каже Кроссман. «Римська армія мала простих солдатів, центуріонів і офіцерів-наглядачів. Офіцери вищого рангу носили дорогі лускові обладунки або кольчугу, тоді як решта війська мала сегментовані обладунки. Уніформа Акація набагато більш вишукана, адже він генерал. Вона має металеве оздоблення, з великою головою Медузи та щупальцями, які розпростерлися на нагруднику. А для нумідійців ми використовували пофарбовану шкіру та тканини з переплетенням, щоб вони виглядали якомога простіше поряд із римлянами».

У Римі існувало близько двох десятків різних типів гладіаторів, і багато з них представлені у фільмі. Від бестіаріїв, які спеціалізувалися на боях із дикими звірами, до класичних мечників-фракійців. Кожен мав впізнаваний костюм. Деталі були ключовими, каже Кроссман. Гладіатори з маєтку Макріна одягнені в зелене з мотивами змій. Улюблений і водночас страшний гладіатор імператорів Ґети та Каракалли, Ґліцео Руйнівник, носить шолом, що поєднує елементи шоломів фракійців та мурмілонів, важко озброєних гладіаторів, які билися з фірмовим мечем і щитом.

Гладіатор II

Одягання їх вимагало залучення кравців, шевців, майстрів по шкірі, металевих виробів, ювелірів та вишивальників, каже Кроссман.

«Я хотів зробити справжніх гладіаторів», говорить він. «Я вивчав мозаїки та сучасні джерела того часу. Вони зазвичай носили стьобані захисні накладки на руках і ногах, оскільки обладунки були занадто дорогими».

Про фільм

Майже 25 років тому визнаний режисер Рідлі Скотт з фільмом «Гладіатор» оживив та перевинайшов улюблений кіножанр історичний епік, який зібрав більш ніж $465 мільйонів у світі та став другим найкасовішим фільмом 2000 року. «Гладіатор» забезпечив зірці картини, Расселу Кроу, міжнародну славу та визнання, фільм отримав 12 номінацій на премію «Оскар» та отримав 5 нагород, включно з «Найкращий фільм». Два десятиліття по тому у «Гладіаторі ІІ» героїчний воїн знову протистоїть могутності Римської Імперії в ім’я сили та честі.

Величні декорації, вишукані костюми, дивовижні ефекти та захоплюючі рукопашні бої, все це поєднано заради створення всеохоплюючого глибинного досвіду, створеного для великих екранів. Скотт зібрав акторів та знімальну групу, які яскраво оживляють історію за допомогою яскравих екшн сцен, ефектів та трюків, що були неможливими у 2000 році. Від морського вторгнення на територію стародавньої фортеці до історично достовірних водних битв, що відбувалися в затопленому Колізеї, «Гладіатор ІІ» це кінематографічна подія, що кидає виклик деяким з найдосвідченіших майстрів індустрії, які мали відповідати надзвичайному баченню Скотта.

Гладіатор II

«Це надзвичайно захопливо, робити фільм з таким розмахом», — каже Скотт. «Доводиться переживати багато стресу. Насправді, ти маєш віддатися стресу! Я так і роблю. Це дозволяє мені літати. Вся робота — це деталь, за деталлю, за деталлю. І що більше ти поширюєш свої ідеї, то більше синергії ти знайдеш».

Фото: Paramount Pictures 

Читайте також: «Гладіатор ІІ»: як минула зіркова прем’єра у Києві

Статьи по теме