UA
RU

Хто отримає Оскар-2023: всі номінанти премії

Редагувати переклад

Американська кіноакадемія оголосила номінантів на найпрестижнішу кінопремію Оскар. Переможців нагородживатимуть 12 березня. Церемонія пройде у театрі «Долбі» у Лос-Анджелесі, ведучим стане Джиммі Кіммел.

Оскар-2023 номінанти премії

Хто отримає Оскар-2023. Фото: Engin Akyurt / Pexels

Цього року номінантами на Оскар стануть:

Найкращий фільм

  • «На Західному фронті без змін» 
  • «Аватар: Шлях води» 
  • «Банші Інішерина» 
  • «Елвіс» 
  • «Все завжди і водночас» 
  • «Фабельмани»
  • «Тар»
  • «Топ Ган: Меверік» 
  • «Трикутник смутку» 
  • «Говорять жінки» 

Найкращий актор

  • Остін Батлер (фільм «Елвіс»)
  • Колін Фаррелл (фільм «Банші Інішерина»)
  • Брендан Фрейзер (фільм «Кит»)
  • Пол Мескаль (фільм «Після сонця»)
  • Білл Наї (фільм «Жити»)

Найкращий актор другого плану

  • Брендан Глісон (фільм «Банші Інішерина»)
  • Браян Тайрі Генрі (фільм «Міст»)
  • Джадд Гірш (фільм «Фабельмани»)
  • Баррі Кеоган (фільм «Банші Інішерина»)
  • Ке Хуй Кван (фільм «Все завжди і водночас»)

Найкраща акторка

  • Кейт Бланшетт (фільм «Тар»)
  • Анна де Армас (фільм «Білявка»)
  • Андреа Райзборо (фільм «Заради Леслі»)
  • Мішель Вільямс (фільм «Фабельмани»)

Найкраща акторка другого плану

  • Анджела Бассетт (фільм «Чорна пантера: Ваканда назавжди»)
  • Хун Чау (фільм «Кит»)
  • Керрі Кондон (фільм «Банші Інішерина»)
  • Джеймі Лі Кертіс (фільм «Все завжди і водночас»)
  • Стефані Хсу (фільм «Все завжди і водночас»)

Найкращий анімаційний фільм

  • «Піноккіо Гільєрмо дель Торо» 
  • «Марсель, черепашка в черевиках» 
  • «Кіт у чоботях: Останнє бажання» 
  • «Морське чудовисько» 
  • «Я — панда» 

Найкраща операторська робота

  • «На Західному фронті без змін» 
  • «Бардо»
  • «Елвіс»
  • «Імперія світла»
  • «Тар»

Найкращий дизайн костюмів

  • «Вавилон»
  • «Чорна пантера: Ваканда назавжди»
  • «Елвіс»
  • «Все завжди і водночас»
  • «Місіс Харріс їде в Париж»

Найкращий режисер

  • Мартін Мак-Дона (фільм «Банші Інішерина»)
  • Деніель Кван та Деніель Шайнерт (фільм «Все завжди і водночас»)
  • Стівен Спілберг (фільм «Фабельмани»)
  • Тодд Філд (фільм «Тар»)
  • Рубен Естлунд (фільм «Трикутник смутку»)

Найкращий документальний фільм

  • «Все, що дихає» 
  • «Вся краса та кровопролиття» 
  • «Вогонь кохання» 
  • «Будинок зі скалок» 
  • «Навальний» 

Найкращий документальний короткометражний фільм

  • «Заклинателі слонів» 
  • «Haulout»
  • «Як ви вимірюєте рік?» 
  • «Ефект Марти Мітчелл» 
  • «Незнайомець біля воріт» 

Найкращий монтаж

  • «Банші Інішерина»
  • «Елвіс»
  • «Все завжджи і водночас»
  • «Тар»
  • «Топ Ган: Меверік»​

Найкращий іноземний художній фільм

  • «На Західному фронті без змін», Німеччина
  • «Аргентина, 1985», Аргентина
  • «Близько», Бельгія
  • «EO», Польща
  • «Тиха дівчина», Ірландія

Найкращий грим

  • «На Західному фронті без змін»
  • «Бетмен»
  • «Чорна пантера: Ваканда назавжди»
  • «Елвіс»
  • «Кит»

Найкраща музика 

  • «На Західному фронті без змін»
  • «Вавилон»
  • «Банші Інішерина»
  • «Все завжди і водночас»
  • «Фабельмани»

Найкраща пісня    

  • Applause, «Розкажи як жінка»
  • Hold My Hand, «Топ Ган: Меверік»
  • Lift Me Up, «Чорна пантера: Ваканда назавжди»
  • Naatu Naatu, «RRR»
  • This Is a Life, «Все завжди і водночас»

Найкраща робота художника-постановника

  • «На Західному фронті без змін»
  • «Аватар: Шлях води»
  • «Вавилон»
  • «Елвіс»
  • «Фабельмани»

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

  • «Хлопчик, кріт, лисиця та кінь» 
  • «Летючий моряк» 
  • «Торговці льодом» 
  • «Мій рік Дікс» 
  • «Страус сказав мені, що світ фальшивий, і я думаю, що я в це вірю»

Найкращий ігровий короткометражний фільм

  • «Ірландське прощання» 
  • «Івалу» 
  • «Le Pupille»
  • «Нічна подорож» 
  • «Червона валіза»

Найкращий звук

  • «На Західному фронті без змін»
  • «Аватар: Шлях води»
  • «Бетмен»
  • «Елвіс»
  • «Топ Ган: Меверік»

Найкращі візуальні ефекти

  • «На Західному фронті без змін» 
  • «Аватар: Шлях води» 
  • «Бетмен» 
  • «Чорна пантера: Ваканда назавжди» 
  • «Топ Ган: Меверік» 

Найкращий адаптований сценарій

  • «На Західному фронті без змін»
  • «Ножі наголо: Скляна цибуля»
  • «Жити»
  • «Топ Ган: Меверік»
  • «Говорять жінки»

Найкращий оригінальний сценарій

  • «Банші Інішерина»
  • «Все завжди і водночас»
  • «Фабельмани»
  • «Тар»
  • «Трикутник смутку»

Автор: Яна Панюшкіна

Читайте також: CRITICS CHOICE AWARDS 2023: ВСІ ПЕРЕМОЖЦІ