Скарби різдвяної скрині: київська колекціонерка ялинкових прикрас Марина Лук’янова презентує святкову виставку
Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, Державний музей іграшки та київська колекціонерка ялинкових прикрас Марина Лук’янова презентують святкову виставку «Скарби різдвяної скрині», що триватиме з 15 грудня по 29 січня.
Чи знаєте ви, з чого було створено першу штучну ялинку? Чи чули ви про різдвяного павука? Чи бачили ви колись ялинку з гусячого пір‘ячка? Що нам відомо про традиції власне українського Різдва? Як за ялинковою прикрасою впізнати епоху? А можливо й у вашій різдвяній скрині є справжні скарби, про які ви навіть не здогадувались. Про усе це і є виставка «Скарби різдвяної скрині».
На вас чекають близько тисячі ялинкових іграшок, серед яких справжні раритети та предмети колекціонування, а також розповіді про маловідомі традиції українського Різдва, екскурсії та майстер-класи.
Виставка знайомить з історією ялинкової прикраси та зимових свят крізь століття, а представлені зразки колекцій включають найрізноманітніші ялинкові прикраси: фігурки з вати та пап’є маше, дротові іграшки, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки, фабричні скляні ялинкові прикраси.
Справжніми скарбами представленої «різдвяної скрині» є іграшка віком понад півтора століття, яка датується 1850-ми роками; ялинкові прикраси кінця ХІХ ст., виготовлені в Німеччині, Бельгії, Греції, Чехії; богемські каркасні іграшки та стилізована ялинка початку ХІХ ст., вбрана «їстівними» іграшками та прикрасами з рогожки та свічками.
Поряд з ялинковими прикрасами представлені раритетні різдвяно-новорічні листівки початку ХХ ст., вітальні новорічні листівки 1950-60-х років та листівки української діаспори 1940-70-х років.
Кожна іграшка чи листівка — це свідок епохи, це невеликий фрагмент нашої історії, частинка, яка доповнює пазл нашого уявлення про минувшину.
Виставка «Скарби різдвяної скрині» триватиме з 15 грудня 2022 до 29 січня 2023. Графік роботи згідно графіку роботи МВЦ: щодня з 12:00-19:00, каса працює з 12:00 до 18:30. Місце: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Читайте також: ДО 300-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ «УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ» НА 9 ДНІВ НАПОВНИТЬСЯ СВІТОМ ТА СВІТЛОМ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ