UA
RU

OPEN CALL на здобуття премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва

Редагувати переклад

ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва.

M 17

M17 Sculpture Prize — єдина в Україні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва. У 2019 році її започаткували Центр сучасного мистецтва М17 разом з Adamovskiy Foundation. Премія спрямована на пошук і підтримку талановитих сучасних художників і художниць з України. Ідеї розглядаються міжнародним журі, що має на меті зробити українських митців/мисткинь більш видимими для закордонних експертів та стимулювати у такий спосіб обмін досвідом і професійне зростання наших художників/-ниць. Водночас ще одне прагнення Премії — розробляти та пропонувати містам трансформаційні рішення для громадських просторів.

M17 Sculpture Prize 2022 — вже друга премія ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation. Як і минулого разу, номінанти/-тки отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у виставці в ЦСМ М17 — вона відбудеться восени 2022 року.

Головний переможець отримає премію в розмірі 250 000 грн. Дедлайн подання заявки: 1 грудня 2021 року. Цього року ми заохочуємо до подання кросмедійні мистецькі проєкти, де разом та/або замість традиційних використовуються нові медіа. А крім того — такі, що орієнтовані на пряму взаємодію із публічними просторами, конкретними міськими локаціями.

Тема M17 Sculpture Prize 2022: «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті».

«З-поміж багатьох складових поняття постгуманізму нас зацікавило насамперед те, яким у його межах постає міський простір після тотальної медіалізації й змін у самосприйнятті головного (раніше) діяльного суб’єкта і безпосереднього будівника цього простору — людини.

Розвиток нових технологій вже призвів до появи нових форм суб’єктності та нових режимів існування у просторі. Слідом за усвідомленням «флюїдности» ідентичностей приходить усвідомлення постійного проживання ситуації «співпросторовости», яку зафіксували процеси медіалізації: уявні світи, створювані соціальними, політичними, культурними дискурсами, співіснують, взаємопроникаючи. Нові медіа перетворюють ці простори на простори кочівництва і транзиту, котрими суб’єкт «ковзає» без заданого напряму, а, може, й «розподіляється» у них.

Ми вирішили запропонувати митцям і мисткиням уважніше придивитись до цих впливів нових медіа на модифікацію людської сутности та взаємопов’язану з тим модифікацію міського контексту існування людини. І представити результати своїх спостережень, роздумів та відкриттів у вигляді об’єкта/-тів мистецтва».

OPEN CALL на здобуття премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва-Фото 2

OPEN CALL на здобуття премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва-Фото 3

OPEN CALL на здобуття премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва-Фото 4

Кураторки: Катерина Рай, Євгенія Гавриленко. Керівниця проєкту: Наталія Шпитковська. Участь у конкурсі можуть взяти художники/-ці, які: мають паспорт громадянина/-ки України та мають ідею тривимірного об’єкта, який можна було б розмістити у місті. Вікові обмеження відсутні. Один учасник може подати до 3-х ідей.

Більше про конкурс та умови участи — M17 Sculpture Prize 2022.

Фото надані прес-службою

Статьи по теме