Від України до США: 5 цікавих фільмів про роботу редакції

Кінематограф різних років фільмує життя та роботу журналістів. Розслідувачі, працівники глянсових журналів чи газетярі — скоріш традиція, ніж тенденція у різноманітних фільмах. Рідше головними героями стають не один вигаданий або історичний журналіст, а цілі редакції та їхня робота. 

5 фільмів про роботу редакції

28 листопада в український прокат виходить така сатирична комедія «Редакція». Це новий фільм Романа Бондарчука про регіональну газету напередодні виборів у мери. З цієї нагоди Marie Claire згадує фільми про роботу редакцій в різних країнах та роках.

«Редакція» (2024)

Сюжет стрічки розгортається у південному містечку на Херсонщині. Науковець природничого музею Юра стає свідком навмисного підпалу лісу. Прагнучи розповісти правду про лісові пожежі, він починає працювати в редакції місцевої газети. Однак натомість опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем. Адже на носі вибори мера, і головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.

Сценарій до фільму написав Роман Бондарчук, а також письменниця та сценаристка Алла Тютюнник. Її три сценарії відзначені нагородами національного літературного конкурсу «Коронація слова», а сама Алла нагороджена Орденом княгині Ольги. Співавторка — Дар’я Аверченко. Всі вони мали дотик до місцевої газети у Херсоні. 

«Французький вісник» (2020)

Уявіть собі французьке місто середини ХХ століття. Життя, що тут вирує, ляже на сторінки популярного американського часопису. У редакції видання зібралися редактори, аби вибрати три історії з життя міста, що підуть в тираж. Когось це неодмінно розчарує, когось роздратує, а декому надасть друге дихання, аби жити та любити.

Комедійна мелодрама «Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» створена у копродукції Німеччини та США. Фільм зняв режисер Уес Андерсон («Готель Будапешт») у своєму впізнаваному стилі. Окрім режисури, Андерсон долучився до написання сценарію, який створив разом із Джейсоном Шварцманом та номінантом на премію «Оскар» 2013 року за кращий сценарій Романом Копполою. 

«Вересневий номер» (2009)

Єдиний документальний фільм у добірці розповідає про Анну Вінтур, легендарну редакторку журналу мод Vogue. У ньому розкриті секрети залаштункового світу моди. В центрі сюжету процес підготовки вересневого номера Vogue у 2007 році, який став найтовстішим глянцевим журналом: понад 600 сторінок і близько 2 кг. 

«Диявол носить Прада» (2006)

Еталонний фільм про модну журналістику зміг не лише стати культовим, але і змінити цю сферу у свій час.  За сюжетом, молода, але розсудлива випускниця Енді, їде до Нью-Йорка в надії стати журналісткою. Вона починає працювати помічницею одної з найвпливовіших редакторок модних журналів міста, цинічної Міранди Прістлі.

«Вся президентська рать» (1976)

На завершення ще один культовий фільм про журналістів, драматичний трилер режисера Алана Пакули, якого знають за такими творами кінематографа, як «Змова», «Паралакс», «Вибір Софі» та «Вбити пересмішника». Кінострічка розповідає історію про двох журналістів, до чиїх рук потрапляють матеріали, які спроможні викрити керуючу партію президента Ніксона в тому, що вони незаконно встановили прослуховувальний пристрій у кабінеті своїх опонентів. Справа змінюється, коли з’являється новий свідок.

Фото: Twentieth Century Fox

Читайте також: Від «Екзорциста» до «Єретика»: 7 найстрашніших фільмів про релігію

Статьи по теме