Усім нам іноді доводиться виступати перед публікою, чи то захист диплома, чи представлення своєї ідеї керівництву. Щоразу перед відповідальною промовою ми не спимо ночами і намагаємось відрепетирувати текст так, щоб звучати максимально інформативно та переконливо. Ці поради допоможуть вам досягти бажаних результатів.
1. Тренуйте дикцію
Від того, наскільки правильно і красиво ви говоритимете, залежить ефект від усього виступу. Спробуйте надиктувати свою промову на диктофон, а потім прослухайте запис самостійно та разом із друзями чи родичами. Зберіть усі зауваження та починайте над ними працювати.
2. Відмовтеся від слів-паразитів
Занадто велика кількість вставних слів відволікає від змісту виступу і починає неабияк діяти на нерви слухачам.
3. Відпрацюйте ідеальний темп мовлення
Запам’ятайте: ваш виступ – це не скоромовка. Головне завдання – не випалити його на одному подиху та скоріше «відстрілятися», а розповісти все дохідливо та максимально обґрунтовано.
4. Приділіть увагу жестам та міміці
Вони теж відіграють важливу роль у сприйнятті виступу. Свої емоції краще відрепетирувати заздалегідь.
5. Позбавтеся зайвої серйозності
Навіть якщо ваша доповідь стосується дуже важливих речей на кшталт показників роботи чи найменувань продукції, які компанії потрібно закупити у постачальників, у ньому завжди знайдеться місце для відступу. Розбавте свій виступ прикладами або навіть жартівливими слайдами. Такі прийоми добре переключають увагу аудиторії та дозволяють знову фокусуватися на проблемі.
Крім того, фахівці радять якнайретельніше підбирати слова, які ви збираєтеся використовувати під час виступу. Щодо цього у нас теж є кілька рекомендацій.
1. Найчастіше використовуйте союз «и» та уникайте «але», що перекреслює все, що було сказано раніше.
2. Уникайте різкого «немає». Намагайтеся говорити якомога м’якше. Використовуйте конструкції “не так” або “не зараз”.
3. Заберіть зі свого лексикону слова «лише» та «просто». Замініть їх на “Це моя думка” або “Це така ідея”. Те саме варто зробити і зі словами «загалом» і «власне».
4. Відмовтеся від прямих заперечень. Вони завжди сприймаються із негативним відтінком. Замість «Ідея справді непогана» краще сказати «Це справді хороша ідея».
Статті на тему
Відкриття Олімпіади в Ріо: як це було
3 іпостасі Мати Харі: танцівниця, куртизанка, шпигунка
Робота мрії: як скласти ідеальне резюме.