Червона тривога: червень 2024 року став найспекотнішим

У Всесвітній метеорологічній організації повідомили, що червень 2024 року став наспекотнішим за всю історію спостережень.

Червона тривога: червень 2024 року став найспекотнішим-Фото 1

У Всесвітній метеорологічній організації знову оголосили червону тривогу. Червень 2024 року став наспекотнішим за всю історію спостережень. Середня глобальна температура була на 1,5 °C вищою за доіндустріальну еру протягом 12 місяців поспіль. Цей червень також став 13-тим місяцем поспіль, у якому встановлено місячний температурний рекорд. І 12-тим місяцем поспіль, коли температура досягла або подолала межу в 1,5°C.

Відповідно до Паризької кліматичної угоди країни погодилися підтримувати довгострокову глобальну середню температуру поверхні значно нижче 2°C порівняно з доіндустріальним рівнем. А також намагатися обмежити її до 1,5°C до кінця цього століття. Науковці попереджають, що потепління більше ніж на 1,5°C може спричинити серйозні наслідки. Тож кожна частка градуса потепління має значення.

У Всесвітній метеорологічній організації зазначили, що навіть за нинішнього рівня глобального потепління вже є руйнівні кліматичні наслідки. Це більш екстремальні хвилі спеки, екстремальні опади та посухи. А також зменшення льодовикового покриву, морського льоду та льодовиків, прискорення підвищення рівня моря та нагрівання океану.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Scott Goodwill / Unsplash

Читайте також: НАСТУПНОГО ТИЖНЯ В УКРАЇНІ ОЧІКУЄТЬСЯ НАДЗВИЧАЙНА СПЕКА — ДО 40-41

Статьи по теме