Укрпошта випустить марку «Скарби Криму. Повернення»

Укрпошта випустить нову марку «Скарби Криму. Повернення». Її присвячено відкриттю однойменної виставки у Скарбниці Національного музею історії України.

Укрпошта випустить марку «Скарби Криму. Повернення»-Фото 1

Укрпошта випустить нову марку «Скарби Криму. Повернення». Поштовий випуск присвячений відкриттю однойменної виставки у Скарбниці Національного музею історії України. На виставці демонструється колекція скіфського золота, яка була повернута до України з Нідерландів. У червні 2023 року Україна здобула історичну юридичну перемогу. Тоді Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення в Україну 565 предметів виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Експонати демонструвались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Ці давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі були знайдені впродовж ХІХ-ХХІ ст. під час археологічних досліджень Криму. Експозиція «Скарби Криму. Повернення» буде представлена у музеї до остаточної деокупації Криму. Після деокупації колекцію планують перемістити на територію півострова.  

Лімітований випуск поштового набору «Скарби Криму. Повернення» буде доступний з 10 липня 2024 року. Він міститиме номерний марковий аркуш із 9-ти марок та художній конверт формату С6 зі спецпогашенням. Кількість наборів обмежена — всього 565 примірників, що відповідає кількості експонатів виставки. Автором ескізів поштових марок і конверту стала дизайнерка Дарʼя Цикунова.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: УКРПОШТА ВИПУСТИЛА МАРКУ, НАТХНЕННУ РЕКЛАМОЮ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Статьи по теме