Навколо теорії харчування до та після тренувань існує чимало домислів. Розвінчати найпопулярніші міфи взялася Наталія Денисюк.
Останнім часом мода на здоровий спосіб життя і підтримання себе в хорошій формі досягла апогею – все більше дівчат після роботи замість бару відправляються в спортзал, а людей, що бігають вранці, стає все більше (а забарвлення їх кросівок все яскравіше). Але для підтримки гарної фігури лише навантаження м’язів мало, необхідно також правильно харчуватися і знати основні правила вживання їжі при тренуваннях. Як не дивно, розвиток Інтернету та технологій не сприяють розширенню знань у цій сфері, тому можна легко заплутатися у величезній масі теорії. Ми вирішили розвінчати деякі міфи про харчування, які й досі живуть.
Читайте також: ВОДА З ЛИМОНОМ І РОБОТА В САДУ: ЖИЗЕЛЬ БЮНДХЕН ПОДІЛИЛАСЯ СЕКРЕТАМИ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Такий підхід дуже небезпечний, оскільки неприємним доповненням до втрати ваги йдуть виснаження, надмірне навантаження на серце та занепад сил, здатний надовго вибити з колії. Крім того, вага, втрачена за допомогою такого стресу, дуже швидко повернеться назад, як тільки ви почнете нормально харчуватися. Гарантованого результату, який залишиться з вами надовго, краще досягати поступово, обмежуючи себе в їжі розумно та без фанатизму. Займатися краще не до кривавого поту, а даючи організму можливість відновитися і відпочити.
Думка про те, що солодощі потрібно старанно і болісно «відпрацьовувати» на тренуваннях, так глибоко засіла у нашій свідомості, що ми навіть не замислюємося про її істинність. Дієтолог Борис Скачко переконаний, що споживання солодощів у розумних кількостях ніяк не вплине на фігуру: «Головне – харчуватися збалансовано, їсти більше овочів та фруктів, пити достатню кількість води, і невеликі слабкості у вигляді десерту кілька разів на тиждень ніяк не позначаться на вашій вазі. . У будь-якому випадку виснажувати себе надмірним фізичним навантаженням не піде на користь. Для кожної людини є своя межа корисної напруги, і перевищувати її не варто».
Всупереч існуючій думці про шкоду перекушування, більшість лікарів для полегшення роботи травної системи рекомендують їсти кожні дві-три години і потроху – замість велетенських доз їжі тричі на день. Головний працюючий принцип для користі додаткових прийомів їжі – це підтримання правильного співвідношення білків, жирів і вуглеводів, які отримують організм протягом дня, а саме: близько 30-40% білків, 50-60% вуглеводів і 10-15% жирів. І, звичайно, перекус перекусу різниця: щоб уникнути набору ваги, їжа, яку ви споживаєте між основними трапезами, має бути здоровою.
Читайте також: ГОЛОДНІ ГРИ: ЩО З’ЄСТИ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ?
Одним із найпоширеніших міфів є думка, що після тренування в жодному разі не можна їсти. А ось професійні спортсмени та тренери наполягають на тому, що прийом їжі після спорту має відбутися неодмінно! «Якщо відразу після тренування ви приймаєте необхідні вам вуглеводи та білки, то білково-вуглеводне вікно, що відкривається у цей період, дозволяє вам транспортувати ці мікроелементи та макроелементи у м’язи. А якщо ж ви поїдете через кілька годин після тренування, це вікно вже закривається, і їжа буде використана не тільки для формування рельєфу, але і для появи жирових відкладень. «
Чи варто говорити, що якщо ви хочете отримати користь від занять, то потрібно забути про смажене і борошняне, натомість зробити упор на фрукти, овочі та білок.
Абсолютно антинауковою є думка, що газовані напої прискорюють метаболізм і знижують апетит. Навпаки, завдяки збільшенню обсягу рідини вони розтягують шлунок і стають причиною того, що їсти хочеться ще сильніше. А вуглекислий газ, присутній у газованому газі, тільки заважає повноцінній роботі травної системи. Під час занять спортом слід пити звичайну воду, вона є важливим учасником усіх біохімічних процесів організму і дійсно допоможе прискорити обмін речовин.
Вживання енергетичного напою викликає величезне навантаження на серце – йому, з одного боку, потрібно забезпечувати активний кровообіг для роботи м’язів, з іншого – підтримувати загальне збудження нервової системи, викликане енергетиком. Основні діючі речовини таких напоїв – кофеїн та таурін – не приносять енергію ззовні, а активно використовують стратегічні запаси організму, таким чином, замість підвищення тонусу, яке зазвичай дають заняття спортом, ми знесилюємо та виснажуємо себе.
Читайте також: 5 ЗВИЧАК ДІВЧИН З ІДЕАЛЬНОЮ ФІГУРОЮ
Якщо, займаючись спортом, ви не маєте на меті схуднути, то цілком можете дозволити собі активні навантаження для м’язів на голодний шлунок. Це може прозвучати незвично, але людям, які стежать за обсягом своєї талії, дієтологи рекомендують не відкладати сніданок на невизначений термін. Виявляється, якщо не поїсти в першу годину після пробудження, то метаболізм уповільнюється на цілих 30%, тому, коли задоволені собою і виконаною роботою ви добираєтеся до тарілки, з’їдена їжа перетравлюється довго і нудно.
Є після 18:00 не рекомендується – це загальновідомий факт, але давайте розберемося, чи ця аксіома працює, якщо вечір ви провели в «собаку мордою вниз», басейні або на біговій доріжці. Якщо ви провели час з користю для себе, а на годиннику вже 18:01, ви можете дозволити собі пізню вечерю без найменших докорів совісті. Їжа має бути легкою, негострою і бажано тушкованою або вареною – приправи, а також сирі овочі та фрукти сприятимуть активному виділенню шлункового соку, що на ніч дивлячись зовсім ні до чого.
Фото: unsplash.com