UA
RU

Війна і сексуальна життя: що потрібно знати

Редагувати переклад

У воєнний період змінюється все, в тому числі правила сексуальної життя.

Війна внесла свої корективи у життя кожного українця, як у фізичну, так і в моральну. Постійне напруження, тривожність впливають і на сексуальну життя, як саме, читайте нижче.

Війна і сексуальна життя: що потрібно знати.

Наш організм спроектований так, щоб захищати важливі функції у критичний період, тому під час тотального стресу та подій, які загрожують життю, репродуктивна функція жінки часто виключається. Парадокс, але факт залишається фактом, завагітніти буде ой як непросто.

Хоча є й інша сторона медалі – гіперсексуальність. Це пояснюється тим, що організм хоче залишити після себе потомство перед загрозою смерті, тому продукує безліч репродуктивного біоматеріалу та включає всі необхідні функції.

Але постійний стресс, відсутність 8-часового сну, невизначеність, прийом деяких медикаментозних препаратів може знижувати лібідо до мінімуму. Які ще можуть неприємності спіткати у сексуальній житті, пояснює психологія та сексологиня Маргарита Шавловська.

  1. У жінок бувають труднощі зі збудженням та досягненням оргазму, у чоловіків — передчасна еякуляція та відсутність ерекції.   
  2. Вина вцілілого, думки про те, як я можу займатися сексом, коли інші вмирають, також можуть викликати зниження сексуального бажання. 
  3. Якщо закохані давно не бачилися, то після зустрічі не чекайте відразу палких ночей. Після тривалого утримання бувають труднощі з досягненням ерекції у чоловіків, оргазму — у жінок. Це нормально, не варто хвилюватися. Сексуальна функція поновиться через деяку годину, а до цього подумайте, як виражати свої почуття по-іншому.  
  4. Інформація про зґвалтування може викликати підвищену тривогу, одразу до партнера, небажання близькості. Ви можете ідентифікувати себе із потерпілими, і тоді збудження буде пугати. Важливо говорити з партнером про свої почуття. Це дасть йому розуміння, що ваше небажання сексу – не через нього. Якщо такий стан продовжується тривалу годину, варто пропрацювати ці почуття відрази, страху, сорому зі спеціалістом.   
  5. Під час війни загострюються міжособистісні конфлікти. Завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність евакуації/знаходження у сховищі — все це призводить до взаємних образ та розчарування. Це негативно впливає на лібідо. Також іноді буває складно залишитися наодинці через відсутність особистого простору. 

Читайте також: Новини про згвалтування: як не піддатися страху та паніці

Важливо пам'ятати, що інтимність у стосунках може зберегтися завдяки обіймам, поцілункам, лагідним словам. Займатися сексом під час війни чи ні — це рішення вашої парі. Зараз усі ті, що з вами відбувається, нормально. Ви маєте право як продовжувати статеві життя, так і зробити паузу. Але намагайтеся говорити одне з одним про свої почуття та знайти ту форму підтримувати інтимність у стосунках, яка влаштує обох.  

Інформація з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Фото: unsplash.com

Статті на тему