UA
RU

Емоційний детокс: як позбутися негативних почуттів

Редагувати переклад
Що допоможе вам «перезавантажити» та зарядити батарейки?
Емоційний детокс: як позбутися негативних почуттів.

@fannyamandanilsson

Щодня для нашої психіки схожий на стрічку Instagram. У безперервному потоці нав'язливої ​​інформації ви черпаєте як позитивні емоції, а й негативні. Як захистити себе від інформаційного сміття? Провести детокс!

Інформаційний та емоційний надлишок призводить до того, що ми відчуваємо постійну втому. Найцінніше у нашому житті — час — беруть у полон соцмережі, навколишні ЗМІ. Час тепер – розкіш. Щоб викроювати його для себе, потрібно вчитися робити паузу та говорити «ні» тому, що вам не потрібно. 

Читайте також: ЯК ВНУТРІШНІЙ СТАН ЖІНКИ ВПЛИВАЄ НА ЇЇ ЗОВНІШНІСТЬ

Перезапуск неможливий без емоційного детоксикації, тобто очищення свідомості та оновлення енергії для продуктивної роботи розуму. Негативні почуття мають здатність накопичуватися, досягати критичної маси, і тоді людина виявляється близькою до зриву або внутрішнього вигоряння. На думку психологів, це пов'язано із придушенням страхів чи проблем. Навіть після вирішення проблеми первісна впевненість у тому, що зараз все буде добре, сходить нанівець завдяки певним тригерам, які спричиняють нову хвилю негативних емоцій.

Стрес, звичайно, лише посилює ситуацію. Перевантаження на роботі, неприємності в особистому житті, конфлікти з близькими та фінансові труднощі змушують нас постійно бути в стані «бий або біжи». Організм гнучко реагує на стресові ситуації і може звикнути до постійного дискомфорту, і в якийсь момент ви перестанете усвідомлювати шкідливий вплив негативних емоцій, накопичених у підсвідомості. З часом невидима психологічна проблема перетвориться на фізичну, ви почнете стикатися з різними симптомами: безсонням, нервозністю, головним болем, нетравленням шлунка, ослабленим імунітетом, хронічною втомою, млявістю та бажанням багато спати.

Давайте проведемо триетапний емоційний детокс:

Емоційний детокс: як позбутися негативних почуттів.

@cassdimicco

1. Робота з минулим

Незважаючи на вік, дитинство серйозно впливає на нашу поведінку. Почуття, тривоги та травми «внутрішньої дитини» надійно зібрані у сховищах підсвідомості, хоча мозок не поспішає ними ділитися – виключно з міркувань самозахисту. У зрілому віці дитячі проблеми можуть бути у вигляді ірраціонального поведінки чи емоційних сплесків. Деякі можуть вирішити ці проблеми тільки з психологом або психіатром, але багато хто з нас здатний допомогти собі самостійно, проаналізувавши емоції та стосунки, чи то любов, дружба чи сім'я.

Інший спосіб впоратися з впливом минулого – застосувати його до сьогодення. Запитайте себе, чи були у вашому житті ситуації, які досі дають вам дискомфорт? Наприклад, суперечка з кимось чи незавершена важлива справа. Шукайте ті думки, що тягнуть вас на дно. Як тільки ви їх визначите, що зовсім непросто, ви вирішите більшу частину проблеми. Настав час змінити цю частину свого минулого, щоб закрити цей гештальт. Іноді досить просто говорити про це чесно.

Емоційний детокс: як позбутися негативних почуттів.

@isabelleschroeder_

2. Візуалізуйте свої почуття

Завдяки соціальним мережам та повідомленням, які ми надсилаємо один одному щодня, ми більше не можемо бути наодинці із собою. Завжди є нові меми, новини чи відео, які відволікають. У той же час, внутрішній діалог дуже важливий для емоційного балансу, особливо в стресовому режимі. Щоб встановити контакт із собою, практикуйте візуалізацію думок, записуючи їх (або роблячи начерки) у щоденнику чи блокноті. Головний принцип, який ви повинні слідувати, — це рутина. Регулярна практика допоможе вам краще зрозуміти свої почуття та їхню природу та згодом замінити деструктивні установки.

Читайте також: 3 ПРОСТИХ СПОСІБ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НАВЧИТИСЯ ЖИТИ У МОМЕНТІ

Емоційний детокс: як позбутися негативних почуттів.

@belenhostalet

3. Медитуйте

Перші два пункти допоможуть зрозуміти, що у вас в голові, але ви не можете повністю «очистити» підсвідомість без медитації. Як ви розумієте, з раннього віку у кожного з нас відбувається накопичення та множення переживань (які ви більше не пам'ятаєте), і вони продовжують негативно позначатися на вашому житті та здоров'ї – як ментальному, так і фізичному. Щоденні сеанси медитації перед сном допоможуть відновити гармонію у душі. І не забудьте вимкнути смартфон!

Статті на тему