UA
RU

Переможці театрального фестивалю-премії «GRA»

Редагувати переклад

Переможці театрального фестивалю-премії "GRA"-Фото 1

30 листопада на сцені Національної оперети відбулася Церемонія нагородження Першого всеукраїнського театрального фестивалю-Премії «GRA» («Great Real Art»). Стали відомі найкращі вистави України за підсумками 2017 року театрального року. Переможці здобули громадське визнання та грошові премії на постановки нових театральних шедеврів.

 

Номінації та лауреати фестивалю-ремії «ГРА / GRA»

«За кращу виставу для дітей»:

  • «Янголятко, що втратив зірку» Чернігівського обласного театру ляльок імені Олександра Довженка.

«За кращу музичну виставу в жанрі опери/оперети/мюзиклу»:

  • «Дідон і Еней» громадської організації «Open Opera Ukraine».

Грошова премія номінації «За кращу музичну виставу в жанрі опери/оперети/мюзиклу» рішенням журі розподілено між двома заявленими у номінації уявленнями. Журі особливо відзначило звучання оркестру та диригента у виставі «Дідона та Еней» та виконавицю ролі Жанни (Олександру Студзинську) у виставі «Біла ворона» Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

«За кращий хореографічний/балетний/пластичний спектакль»:

  • З об'єктивних причин переможця не визначено

«За кращу виставу камерної сцени»:

  • «Віталік» «Дикого театру»

«За кращу експериментально-пошукову виставу»:

  • "Гамлет" Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.

«За кращу драматичну виставу»:

  • «Вий. Докудрама» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Особлива нагорода журі:

  • "Тату, ти мене любив?" Київського академічного театру "Золоті ворота".

Проект «ГРА» засновано та реалізовано Національною спілкою театральних діячів України. Фестиваль немає аналогів серед вітчизняних культурних заходів. Головна мета премії — об'єднати всі театри країни та представити їх найкращі досягнення Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво у всіх його жанрах, стилях та формах, визначити основні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.

Цього року в «ІГРЕ» участь взяли понад 70 театрів України різних форм власності та форматів роботи. Вибір учасників проходив таким чином: за допомогою відеоперегляду вистав експерти фестивалю-премії сформували лонг-лист з 27 постановок. Потім вони дивилися вистави наживо і вибрали 12 колективів-щасливчиків, гідних участі у фіналі.

Статті на тему