5 українських артбуків, якими варто поповнити свою колекцію
Що ви знаєте про артбуки? По-перше, це завжди дуже красиво. Мінімум тексту, яскраві ілюстрації, шикарне оформлення на глянсовому папері — такі видання купують для натхнення, а ще вони чудово доповнюють інтер’єр. Колекційні артбуки приємно покласти їх на журнальний столик у вітальні і при нагоді гортати сторінки - розвивати свою надивленість. У фанатів моди часто можна побачити альбоми Пітера Ліндберга та Хельмута Ньютона чи каталоги до виставок Далі чи Магрітта. Але в українських митців та видавництв теж є надихаючі книжкові екземпляри.
Зібрали для вас 5 цікавих артбуків, які гідні того, щоб опинитися у вашій колекції.
«Упорядкований хаос»
Колекційне видання з роботами українського митця Євгена Зайця. Це перший проєкт із майбутньої серії монобуків про сучасний український арт від CP PUBLISHING.
Заєць — представник нового напрямку мистецтва, який поєднує фотографію та digital art. Його роботи — це яскраві абстрактні фантазії, які захоплюють своїми формами, яскравими кольорами та прихованим змістом. Художник супроводжує свої витвори філософськими роздумами щодо існування людини у Всесвіті, аналізуючи природу хаосу навколишнього світу.
Ще одна унікальна книга від CP PUBLISHING, яка презентує мистецькі досягнення українських художників-ілюстраторів, які є ровесниками незалежної України. Альбом створено у співпраці з українським клубом ілюстраторів Pictoric. Представлена у книзі добірка робіт ілюстраторів є зрізом творчості молодих українських талантів. Кожен митець – це самобутня особистість зі своїм внутрішнім світом, походженням, простором мислення, джерелами натхнення, медіа та стилями, індивідуальними творчими пошуками. Окрім ілюстрацій, у книзі читач знайде також інформацію про їхніх авторів.
“KYIV by Sergiy Maidukov”
Перший артбук художника Сергія Майдукова від IST Publishing. Книжка представляє собою візуальну історію про Київ, побудовану на більш ніж 50 кольорових ілюстраціях і чорно-білих скетчах, створених автором з 2018 по 2021 роки.
Головним героєм цієї історії є сам Майдуков, який відчуває міський поспіх та химерну красу повсякдення, кольори та настрої вулиць. Книжка показує стосунки художника і столицею: Київ для Сергія не був рідним містом, але поступово ставав таким. Варто зазначити, що це — не путівник, а розібрана мозаїка, яку кожен читач розбирає та збирає особисто для себе.
“UANDERWEAR”
Міждисциплінарне видання від видавництва Osnovy Publishing про спокусливу індустрію білизни в Україні. Надихаючі історії невеликих виробників спідньої білизни, які продовжують працювати навіть в умовах повномасштабної війни.
Книжка містить інтерв’ю та особисті історії, а також провокаційні фотосесії брендів. Випуск UANDERWEAR було анонсовано наприкінці листопада 2022 року, буквально за 10 хвилин до масштабного ракетного обстрілу, що спричинив найтриваліший блекаут в Україні. Через ці та інші труднощі процес роботи над книжкою затягнувся, проте зараз лімітований тираж видання вже доступний.
“The Art Of Ukrainian Sixties”
Перша в історії українського мистецтвознавства спроба віддати належне унікальній епосі — шістдесятим рокам ХХ століття, одному з найважливіших, але при цьому маловивчених періодівукраїнського мистецтва.
Основою видання Osnovy Publishing стали 15 історіографічних текстів про найбільш значимиххудожників-шістдесятників Києва, Львова, Одеси, Ужгорода та Харкова. Монографічні статті доповнюють тексти про «офіційні» художні практики, які отримали в цей період імпульс до помітного формального оновлення: графіка, монументальне мистецтво та скульптура. До видання увійшло понад 400 репродукцій творів та архівних матеріалів, багато з яких публікуються вперше. Візуальні матеріали надані українськими музеями, сім’ями художників і приватними колекціонерами.
Автор: Роман Тимофєєв
Читайте також: «ГЕРОЇ ВМИРАЮТЬ»: НОВИЙ КЛІП СПІВАЧКИ СТАСІК