Щастя – поняття доволі відносне. Кожен зрозуміє і сприймає світ по-різному, а відповідно й критерії для його визначення відрізняються. Проте, Інститут досліджень щастя, все-таки, спромігся скласти статистику, де головним показником є рівень дофаміну жителів нашої великої планети.
Критерії цьогорічного рейтингу зосереджуються на тому, як показник щастя розвивався протягом останніх 12 років з акцентом на технологіях, соціальних нормах, конфліктах та політиці уряду, які спричинили ці зміни.
Найприкріший факт, зазначений у звіті, – рівень глобального щастя знижується, незважаючи на зростання інших показників. Люди все частіше невдоволені життям.
Та є й гарна новина – перелік країн, у яких спостерігається стабільність або навіть підвищення рівня домафіну. Давайте дізнаємось, хто ж ці щасливчики і чому.
Відень – тепер вважається одним з найзадоволеніших міст у світі, витіснивши австралійський Мельбурн. Однак, нічого не відбувається просто так. Головним чинником таких змін є висока оцінка владою соціальної підтримки та свободи своїх громадян. Без сумніву, саме це допомогло Австрії увійти до першої десятки.
Друга за розмірами країна у світі наполегливо тримає високу планку. Довготривале життя, маленька кількість населення у порівнянні з достатньо великою територією, де кожен знайде свій власний райський куточок. Ці критерії забезпечують Канаді місце серед найкращих.
Читайте також: ЕЖЕГОДНЫЙ ПУТЕВОДИТЕЛЬ: СТРАНЫ, КОТОРЫЕ СТОИТ ОБЯЗАТЕЛЬНО ПОСЕТИТЬ В 2019
Постійно перебуваючи на восьмій сходинці, далека Нова Зеландія залишається для нас країною чудес. Вона не втрачає своєї привабливості ні для туристів, ні для місцевих. А також, Нова Зеландія має найвищий рейтинг з усіх країн за межами Європи.
Знову і знову ми зустрічаємо Швецію у подібних списках. Запорукою успіху є чудова соціальна підтримка та висока тривалість життя, що високо цінується її жителями.
Процвітаюча економіка, висока тривалість життя та привабливі податкові пільги – ось що змушує заможних та здорових людей з усього світу відчувати себе тут щасливо та спокійно.
Читайте також: INSTAGRAM ПУТЕШЕСТВЕННИЦ, КОТОРЫЕ ПЕРЕНЕСУТ ВАС В ДРУГИЕ СТРАНЫ
Голландці дуже полюбляють свій розслаблений темп життя і свободу. Саме ці показники викликають посмішку на обличчях більшості жителів. Можливо тому нам так приємно відпочивати у містах цієї гарної країни.
Здається, чим нас може здивувати ця ізольована та крихітна країна. Низькі податки, безкоштовне медичне обслуговування, доступна освіта високого рівня та неймовірний краєвид – пристойний перелік, погоджуєтесь? До того ж, у 2018 році Ісландія стала першою в світі країною, яка на законодавчому рівні впровадила однакову заробітну плату для жінок та чоловіків.
Норвегія славиться низьким рівнем корупції, й навпаки, високим рівнем соціальної підтримки, а також першим місцем у світових індексах процвітання, яке вона займає регулярно.
Відома на цілий світ книга «Hygge» – не вигадка. Датське щастя все-таки існує. Враховуючи тривале життя та одне з найменших падінь у багатстві, цій країні прогнозують першу сходинку в 2020 році. Звичайно, після першості у 2016 році немає бажання втрачати репутацію, тому Данія постійно підвищує планку як для себе, так і для інших.
Для утримання першого місця Фінляндія та її жителі добре попрацювали. Зокрема це стосується щедрості людей, низького рівня корупції та гарних показників ВВП. А привабливі ландшафти та соціальна структура роблять її найбажанішим місцем для проживання.
До речі, що стосується нас з вами, то Україна посідає 133 сходинку з 156 представлених. Звичайно, не найкращий показник, та як сказав професор Джон Хеллівелл, співредактор звіту:
Світ швидко змінюється!
І ми в змозі створити всі необхідні умови, аби почувати себе щасливими!
Автор: Ліза Єрмоленко