Незважаючи на велике безліч способів вивчення англійської мовиНайприємнішими та зручнішими з них є інтерактивні. Найпоширеніші серед них — це вивчення мови з фільмів, серіалів та пісень. Звичайно, вони не замінять вам повноцінного репетитора або додатковий курс у мовній школі, однак, використовуючи їх на постійній основі, ви зможете досягти відмінних результатів.
Ми переконані, вивчати англійську мову за піснями ваших улюблених виконавців, як мінімум, захоплююче (включаєте улюблений трек та насолоджуєтеся), але також ще й дуже корисно! Тому, спільно з онлайн-школою англійської мови JustSchool ми склали для вас топ-5 порад: як вивчати англійську за піснями, щоб це нехитре заняття принесло вам практичний результат.
Важливо відзначити, що цей етап грає основну роль у вашому подальшому «музичному навчанні». Намагайтеся знайти та попередньо вивчити текст саме тієї пісні, яка вам справді подобається. Можливо, ви співаєте її у душі? Чи вона нагадує вам про прекрасні моменти юності, чи перше кохання? Такий підхід збільшить ваші шанси на розуміння, запам’ятовування та аналіз сенсу пісні, а також її подальше відтворення. Повірте, ви приємно здивуєтеся, коли дізнаєтеся, про що насправді співає Drake або Madonna, і скільки криється в лабіринтах їхніх ліричних підтекстів.
Але з огляду на той факт, що для вас ця пісня не буде випадковою — запам’ятовування відбудеться набагато швидше, ніж воно могло бути з рандомним вибором.
У більшості сучасних пісень є безліч англійського сленгу, який літературно переплітається з глибоким змістом музичної історії виконавця. Почувши нове, ще не знайоме вам слово, поспішіть додати його до свого словничка або записати на полях, адже навіть після одиничного прослуховування пісні ви можете підкреслити чимало цікавих і корисних фраз і конструкцій.
Сприймаючи їх на слух і паралельно перекладаючи незнайому лексику, ви досить швидко почнете розуміти справжній сенс того, про що там співається. Ну, і, звичайно, переслуховувати треки знову і знову, повторюючи вже знайомий текст за носієм вголос.
Намагаючись імітувати звуки та інтонацію з обраної пісні, одночасно ви можете працювати над швидкістю та чіткістю вимови, намагаючись не збитися з темпоритмом.
Приділяйте увагу звукам, які ви промовляєте, намагайтеся вимовляти складні слова або цілі рядки кілька разів. І оскільки це буде одна з ваших улюблених пісень, то, швидше за все, повертатися до словника вам уже не доведеться – ви легко запам’ятаєте звучання слів, а потім – і весь текст!
Отримуючи задоволення від прослуховування та повторення пісень можна нескінченно, але важливо пам’ятати, що в деяких із них геть-чисто відсутня граматична структура і зайво спрощена лексика. Помилки, рими заради рими та багато іншого – це норма для стилізації пісень, але не для вивчення мови через них. Намагайтеся знайти пісні різних років, написаних за канонами американської або британської англійської, поєднуйте ваших улюблених сучасних виконавців з іншими, більш ранніми музикантами, інакше, у великій кількості жаргонізмів і спрощеної розмовної лексики ви забудете, як побудувати Past Perfect і Present Continuous. Зате точно зможете гордо підспівувати вашому улюбленому артисту на його концерті, вражаючи всіх своїми вокальними даними!
Крім основних завдань у вивченні англійської мови за піснями є ще одне, хоч і не найочевидніше, зате одне з найцікавіших.
Знайомство з іншою культурою через її творчість — це чудовий спосіб зрозуміти менталітет та настрої людей, політичні та соціальні події, переживання та болі тих країн, чию мову ви вивчаєте. Одним із найяскравіших прикладів є пісня Green Day – American Idiot, у якій відома група відкрито критикує політику США. Цілі альбоми Kanye West або Beyonce, в яких співачка закликає суспільство до толерантності та прийняття.
Саме таким чином ваші улюблені пісні можуть розповісти вам дещо більше про країну, погляди суспільства та їх проблеми.