Від вампірки до відважної військової кореспондентки: п’ять найкращих ролей Кірстен Данст 

Редагувати переклад
Кірстен Данст розпочала свою кар’єру ще коли була дитиною, а зараз на рахунку в акторки десятки ролей в кіно і серіалах, причому абсолютно різних жанрів. Новий фільм із зіркою “Повстання Штатів” – блокбастер про альтернативне майбутнє США – вже незабаром вийде на українські широкі екрани, тож пропонуємо згадати найкращі та найцікавіші перевтілення Кірстен Данст у кіно. 

Кірстен Данст Повстання Штатів

“Повстання Штатів”, режисер Алекс Ґарленд, 2023

Свіжу акторську роботу Кірстен Данст можна побачити у апокаліптичному блокбастері “Повстання Штатів” від легендарного режисера Алекса Ґарленда. Акторка зіграла військову кореспондентку, яка разом з колегами відважно вирушає до Білого дому, прямуючи крізь всю країну і ризикуючи власним життям заради документації реальності. А в цей час країну охоплює громадянська війна. 

“Повстання Штатів” стали найдорожчим фільмом для знаменитої американської незалежної компанії А24 – його бюджет склав 50 млн доларів. Попередній рекорд належав стрічки “Все, завжди і водночас”, яка принесла студії “Оскар”.

В українських кінотеатрах та IMAX фільм “Повстання Штатів” вийде вже 11 квітня одночасно зі світовою прем’єрою.

Фарго”, 2 сезон серіалу, 2014

Другий сезон телевізійної адаптації знаменитого фільму братів Коен став для Кірстен Данст по-справжньому доленосним. Адже саме на його зйомках вона зустріла свого чоловіка, актора Джессі Племенса, з яким знову зустрілась на знімальному майданчику стрічки “Повстання Штатів”. У серіалі “Фарго” акторка грає робітницю салону краси Пеггі, яка випадково збиває сина мафіозної сим’ї, а її чоловік, м’ясник Ед – вбиває хлопця, знову ж випадково. 

Меланхолія”, режисер Ларс фон Трієр, 2011

У фільмі-катастрофі від майстра кінематографічного епатажу й скандалу Кірстен Данст зіграла наречену, яка страждає від депресії в той час, коли світу загрожує винищення. Меланхолійна Жюстін збирається вийти заміж за Майкла, але весілля взагалі не радує дівчину. Поки вона задихається від внутрішнього стану, на Землю насувається планета Меланхолія, яка стає все ближчою. 

“Цнотливі самогубці, режисерка Софія Коппола, 2000

Для доньки “оскароносного” Френсіса Форда Копполи “Незайманки-самогубці”, зняті за романом Джефрі Єгенідіса, стали режисерським дебютом. І в ньому яскраво сяє 17-річна Кірстен Данст в головній ролі. Її героїня – старшокласниця Люкс, яка зростає у Мічигані 1970-х в епоху хіпі, сексуальної революції та розквіту фемінізму. У дівчини є ще 4 сестер. Та після того як 13-річна Сесилія закінчує життя самогубством, сестри стають об’єктом пильної уваги всіх жителів містечка. Тож батьки посилюють контроль над дівчатами настільки, що їхнє життя перетворюється на в’язницю. 

Інтерв’ю з вампіром: Хроніка життя вампіра”, режисер Ніл Джордан, 1997

Кірстен Данст було всього 12 років, коли вона знялася в культовому фільмі “Інтерв’ю з вампіром” за мотивами однойменного роману Енн Райс. І хоча це не була перша роль для акторки, саме ця стрічка принесла їй справжній успіх та перші номінації на престижні премії. Акторка зіграла хвору дівчинку Клодію, яку кусає вампір Луї. Але щоб вона не померла друг Луї Лестат перетворює дівчинку на собі подібну істоту. 

Читайте також: ЧОМУ ДЖЕЙКОБ ЕЛОРДІ — СЕКС-СИМВОЛ РОКУ. РОЗБИРАЄМО НА ПРИКЛАДАХ. 

Статьи по теме