UA
  RU

  Знати всім: слово “рашизм” має бути в Оксфордському і Кембриджському словниках

  Важливий термін не тільки для України, а й для всього світу.


  Українські активісти працюють на всіх фронтах аби весь світ знав ворога і як його правильно називати.

  Знати всім: слово “рашизм” має бути в Оксфордському і Кембриджському словниках-Фото 1


  Київські креативники запропонували Оксфордському та Кембриджському словникам додати слово “рашизм”. Українці просять їх внести новий термін, щоб ввести це слово до офіційного вжитку по всьому світу. Інформаційну кампанію назвали #BrandNewFascism (укр: новий фашизм), а приєднатися до неї може кожен охочий, використовуючи хештеги #BrandNewFascism #Rashism #Ruscism. Вони запевнили, що цей термін надзвичайно важливий, його постійно використовують українські лідери думок, журналісти і, навіть Президент України в своїх промовах до народу його вживає. Також іноземні журналісти почали використовувати це слово та пояснювати його своїм читачам.

  Напередодні Дня перемоги над нацизмом, українські лідери думок вийшли на площі та вулиці Свободи з імпровізованими плакатами та слоганами “Рашизм — фашизм ХХІ століття”, щоб нагадати світу, що фашизм не переможено, він переродився у рашизм. А нація, яка підтримує геноцид українців, не має права святкувати День перемоги.

  Читайте також: У словнику Urban Dictionary з’явилось нове слово: “Ukrained”


  Знати всім: слово “рашизм” має бути в Оксфордському і Кембриджському словниках-Фото 2

  Безліч українських та закордонних експертів писали про появу так званого “російського фашизму” ще з початку війни росії проти України 2014 року і вже тоді почали вживати термін “рашизм”. Але після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року питання окремої назви для сучасного російського політичного режиму актуалізувалося та почало жваво обговорюватися у медіа, блогах і соціальних мережах. Нещодавно також було створено сторінку, присвячену рашизму, на Wikipedia — більше ніж 24 мовами та з великою кількістю посилань. 

  Зараз ми, українці, пропонуємо внести до офіційних словників англійської мови, яка є головною мовою інтернаціонального спілкування, слово «рашизм» (eng: rashism or ruscism), щоб називати ідеологію та владний російський режим, що розпочав війну та здійснював воєнні злочини в Україні, Грузії, Чечні та Сирії.  В останні роки найбільшою гордістю росії є перемога над фашизмом і нацизмом у Другій світовій війні. Більш того — статус переможця є для російської влади фундаментом її самолегітимізації та самоповаги. Але сьогодні все свідчить про те, що росія XXI сторіччя за своєю ідеологією та методами ведення війни є реінкарнацією фашизму, який переродився у вигляді “рашизму”.

  – йдеться у зверненні українських активістів.


  Креативщики також пояснюють, що це свого роду “реінкарнація” фашизму, тому звідси і взявся такий термін. Українські активісти постійно звертаються до інших лінгвістичних інституцій та спілок журналістів, аби “рашизм” використовували якомога частіше.

  Фото:unsplash.com

  Статьи по теме