UA
RU

Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини

Редагувати переклад
Вже 10 днів соціальні мережі наповнюються фото та спогадами про дитинство відомих людей та, можливо, і ваших знайомих.
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 1

Андрій Любка, Ірена Карпа, Анна Завальська

В мережі триває флешмоб #БудинокДитиниНеДляДитини, який запустила благодійна організація «Надія і житло для дітей».  Його мета — привернути  увагу до того, що діти в Україні мають зростати в сім’ях, а не в інтернатах. Українців просили поділитися спогадами та світлинами з дитинства, аби показати, яким важливим для подальшого розвитку людини є виховання в родинному колі. З початку флешмобу до нього приєдналося понад 60 людей, серед яких —   журналісти, депутати, письменники, активісти та артисти. 
 
Видавчиня, поетеса та дитяча письменниця Мар’яна Савка опублікувала фото зі своїм сином та написала, що в першу чергу, дитині просто необхідна присутність мами. Все інше — вторинне:
 
“Я ніколи не застосовувала жодних метод для його виховання, не читала розумних книжок, не спілкувалася в чаті з просунутими мамами. Я завжди знала, що йому насамперед потрібні мої обійми, мої поцілунки й слова «я тебе люблю» — сто тисяч однакових невтомних слів.
Кожного разу, коли я повертаюся з відрядження, він влипає в мої обійми — сидить, висить на мені, і я отримую від цього таку ж насолоду спільної присутності, розділеної радості”.
 
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 2

Мар’яна Савка з сином

Співачка Alyosha поділилась, що закладені в дитинстві принципи стали фундаментом для виховання її власних дітей:
 
“Щаслива, що зростала у безумовній любові та турботі батьків, а також під захистом своїх старших братів. Ці відчуття залишаться зі мною назавжди!”
 
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 3

Alyosha з братами

 
Долучився до флешмобу і письменник Андрій Любка.
На фото в пухкенькому малюку і не впізнати дорослого літератора.
Він розповідає, що дитячих фото у нього доволі багато, бо дідусь щороку возив його у фотостудію:
 
“Добре рости в сім’ї! І тепер, коли я маю власну дитину, розумію, наскільки ця маленька людина беззахисна, як вона потребує опіки, любові й тепла. Потребує дому!”
 
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 4

Андрій Любка в дитинстві

Дуже щемливу історію запостив дитячий письменник Іван Андрусяк.
Я тут такий зайчик, аж білочка”, — написав він до свого фото. В руках він тримає іграшку, але це не просто іграшка, а дуже важливий подарунок: 
 
“А все тому, що я тут із лялькою, з якою мені тоді було не дуже цікаво гратися — але я все чекав, коли народиться моя люба сестричка Люба Крицкалюк, щоб передати цю ляльку їй  Пам’ятаєш її, Любо?”
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 5

Іван Андрусяк в дитинстві

У флешмобі також взяв участь журналіст і політик Микола Княжицький, запросила його приєднатись письменниця та літературна критикиня Богдана Матіяш. Своїми дитячими фото в рамках флешмобу поділилась і співачки Анна Завальська та Оксана Стебельська, письменниця Ірена Карпа і піарниця гурту Pianoboy — Ольга Шурова, піар директорка Поліна Толмачова, психологині Світлана Паніна і Катерина Гольцберг. 
 
А ще журналістки Ірина Андрейців, Наталя Бушковська, Світлана Березівська та телеведуча й продюсерка Наталка Якимович і ще багато відомих і просто небайдужих  людей.
 
Флешмоб все ще триває!
 
Аби взяти участь у флешмобі:
1) Опублікуйте своє або фото своєї дитини до 4-х років і розкажіть свою історію зростання у сім’ї, поруч із рідними. Про смішні чи знакові події, про теплі спогади, моменти, які викликають Вашу усмішку.
 
2) Зазначте, що ви берете участь у флешмобі #БудинокДитиниНеДляДитини і позначте нашу сторінку
 
3) Запросіть своїх друзів поділитися спогадами з дитинства.
Відомі українці публікують у соцмережах  дитячі світлини заради малечі з будинків дитини-Фото 6

Статьи по теме