На Хортиці виявлено нові археологічні знахідки
На території заповідника «Хортиця» після підриву росіянами Каховської ГЕС було виявлено нові археологічні знахідки.
Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС на острові Хортиця різко спав рівень води. В результаті оголилася значна ділянка берегової смуги, багата пам’ятками історії та археології.
Співробітники Національного заповідника «Хортиця» виявили нові археологічні знахідки. За цей період було знайдено кілька сотен археологічних предметів, виготовлених з металу, кераміки та дерева, а також понад 1000 фрагментів керамічних виробів.
Археологічні пам’ятки умовно поділили на чотири групи:
- Кераміка різного часу та призначення. Вік знахідок — від доби енеоліту (6-5 тис. до н.е.) до ХІХ століття. Здебільшого це уламки гончарної або ліпної кераміки — вінці, ручки, денці, плечики. Також до цієї групи можна віднести люльки, грузила, прясла тощо.
- Знаряддя з кременю. Сюди увійшли давні інструменти для полювання або обробки. Вони можуть мати форму кременю, який використовувався у вогнепальній середньовічній зброї з замковим типом курка.
- Металеві знахідки. В цій групі широкий спектр предметів: від монет до речей, пов’язаних з епохою козацтва на острові Хортиця. Це — мушкетні та пістольні кулі, ременні пряжки та застібки, деталі від зброї тощо.
- Скло. Предмети зі скла знаходять не часто, бо це — один з найбільш крихких матеріалів. Проте співробітники заповідника виявили уламки середньовічних пляшок та навіть скляні бомби.
Усі виявлені археологічні знахідки проходять процес камеральної обробки та додаються до польового опису. На основі опису буде зроблено археологічний звіт.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Національний заповідник «Хортиця»
Читайте також: МІЖНАРОДНА РАДА МУЗЕЇВ СПІЛЬНО З МКІП ПІДГОТУВАЛИ ЧЕРВОНИЙ СПИСОК КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІД ЗАГРОЗОЮ