UA
  RU

  The Guardian викрив сценарій торговців людьми на кордоні

  Британське видання The Guardian опублікувало матеріал про небезпеку потрапити в тенета торговців людьми й сутенерів, що загрожує жінкам й діти, які залишають Україну та прямують до сусідніх країн.

  торговля людьми


  Понад 3 мільйони чоловік були змушені залишити Україну після російського вторгнення. Благодійні організації, що працюють на кордоні, заявили, що зріст кількості зневірених жінок та дітей, які щоденно перетинають кордон з Польщею, Румунією, Угорщиною, Словаччиною в пошуках безпечного місця для життя, та, по факту, просто не мають куди йти — співпав з появою осіб, яких підозрюють у торгівлі людьми, сутенерстві.

  «Ми зафіксували перші випадки, коли люди, яких підозрюють у сутенерстві чатували на українських жінок біля пунктів прихистку для біженців в Любляні. Вони зверталися до жінок й пропонували допопомгти з транспортом, роботою та житлом», — розповіла The Guardian  Кароліна Вежбинська, координаторка правозахисної організації Homo Faber, й додала: «Це не обов’язково чоловіки. Є жінки, які полюють на жінок-біженок на автобусних зупинках». Правозахисниця зауважила, що також траплялися групи людей, які працюють разом, й намагаються заманити жінок в невідомі автомобілі.


  «[Ми бачимо команди], які чекають людей, що прибувають з України, і вдають, що пропонують поїздки чи житло жінкам, які дуже засмучені та виснажені подорожжжю. Ми втручаємося в такі випадки, підходячи до особи, яка діє підозріло, і просимо її зареєструватися в нашому каталозі волонтерів, у відповідь на що вони зазвичай тікають», – сказала Вежбінська.

  Ілва Йоганссон, комісарка ЄС з внутрішніх справ повідомила цього тижня про надходження повідомлень від організацій допомоги про зникнення жінок і що Європейська комісія запустила мережу координаторів з боротьби з торгівлею людьми. «Ми не можемо чекати, поки ми отримаємо докази великої кількості торгівлі людьми, тому що тоді може бути надто пізно», – повідомила Йоганссон.

  Missing Children Europe, група, що об’єднує 24 організації з захисту дітей по всій Європі, повідомила The Guardian, что неповнолітні без супроводу дорослих продовжують зникати на кордонах.

  За даними UNICEF, з 24 лютого по 17 березня було виявлено понад 500 дітей без супроводу, які переходили з України в Румунію.


  Правозахисні організації закликають поліпшити перевірку на кордонах, щоб захистити дітей, зокрема тих, які залишаються без супроводу.

  Інформація: theguardian.com

  Photo by Mario Azzi on Unsplash  Читайте також: 

  Статьи по теме