У Києві відкрилася вулична виставка про європейську спадщину Донеччини й Луганщини
У Києві на Михайлівській площі відкрилася вулична виставка. Експозиція демонструє європейську спадщину Донеччини та Луганщини.
У Києві на Михайлівській площі відкрилася вулична виставка «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини». Вона присвячена історичним памʼяткам Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська, які були побудовані промисловцями з країн Європи, та зруйновані під час війни.
Зокрема, на виставці відтворена історію будинку британця Джона Г’юза. Джон Г’юз був засновником металургійного заводу. Згодом при заводі виникло місто Юзівка — сучасний Донецьк. Тут представлені світлини й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями. А також — про млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями. Серед експонатів є й фото та історія комбіната Ілліча у Маріуполі, створеного американцями та бельгійцями. Ще відвідувачі дізнаються про французьку спадщину Дружківки.
Мета виставки — розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська. А також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення росії. За даними ЮНЕСКО, на відновлення культурного сектору України потрібно майже 9 мільярдів доларів США упродовж наступних 10 років.
Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту, присвяченого спадщині європейських країн на Сході України. Він включає документальний фільм «Євродонбас», аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України». Виставка проходитиме до 4 червня. Вона доступна українською та англійською.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Богдан Пошивайло / Національний музей Революції Гідності / МКІП
Читайте також: У ЛАВРІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА «ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ»