Сьогодні героїнею нашої рубрики «Girl Power» стала Тетяна Коломоєць — генеральний директор ЄвроЕстетГруп, лікар дерматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, один із найкращих в Україні спеціалістів з ін’єкційних методик та ботулінотерапії та, насамперед, дуже гарна жінка.
— Тетяно, як одного з найкращих в Україні фахівців, хочу у вас запитати: чи правда, що чоловіки зараз так само активно застосовують ін’єкційні методики, як і ми, жінки?
— Пам’ятаєте фільм «Про що кажуть чоловіки»? Так ось, чоловіки точно не говорять про те, що ходять до лікаря естетичної медицини (сміється). Але, запевняю вас, чоловіки такі ж «просунуті користувачі», як і ми! Виглядати добре зараз – це запорука успіху.
— А чим відрізняються чоловічі препарати та техніки від жіночих?
— Я не скажу, що особливо відрізняються препарати, які вводяться чоловікам та жінкам. Техніки трохи відрізняються, хоча є фахівці, які застосовують ту саму техніку і для чоловіків, і для жінок. Але гендерні особливості все ж таки присутні. Ми не можемо чоловікам зробити дружиноподібну особу, є певні протоколи по роботі з ними. Вони більш уразливі, (можуть навіть знепритомніти), по кілька разів перепитують, що відбуватиметься і як. Різні типи чоловіків по-різному ставляться до цього, і коли при зборі анамнезу ти вже розумієш, якого типу належить твій пацієнт, ти вибираєш відповідну тактику.
У чоловіків щільніша шкіра, тому трохи змінюються дозування, техніки введення. Не можна сказати, що якісь філери використовуються виключно для чоловіків, хоча є маркетингові штучки, наприклад, пластифікуюча маска сталевого кольору. Косметику виділяють для чоловіків спеціальну, а так шкіра як орган працює однаково, що чоловіки, що жінки.
– А яка вікова категорія серед чоловіків?
Здебільшого це 35, 45-47. Після сорока чоловіки починає з’являтися інтерес до своєї зовнішності з ухилом в естетичну косметологію.
– З чоловіками зрозуміло. А які процедури у сфері естетичної медицини та пластичної хірургії зараз найпопулярніші серед жінок?
— Найпопулярніша — ботулінотерапія (профілактика та корекція мімічних зморшок — прим.ред.), друге місце — контурна корекція. Потім йдуть апаратні методики, мезотерапія. Але справа над моді на процедури чи тип зовнішності, все визначають потреби. Коли я працюю з пацієнтом, став стати художником, скульптором: десь треба додати, а де трохи прибрати. Є люди, для яких візит до лікаря естетичної медицини раз на тиждень це як похід до спортзалу. Колоть якісь кошти раз на тиждень ми не можемо, є певні схеми, але ми підключаємо доглядові процедури, масажі, мікроструми, і таким чином підтримуємо зовнішній вигляд.
Естетична косметологія – не догма та не панацея, ми просто допомагаємо жінкам та чоловікам зберегти якість шкіри, підказуємо, спрямовуємо. При правильному підході старіння можна відсунути на певний термін. Дуже хочеться донести думку, що естетична медицина, косметологія це нормально! І не треба боятися. Усі думають: «Ой, колоти, це так страшно». Запевняю, є чудові препарати, які можна порівняти із прийомом вітамінів. Це не боляче, не страшно, головне — не боятися ставити запитання своєму фахівцю. Дізнайтеся все: що вводиться, як це працює, який курс ви проходите. Не соромтеся запитувати диплом про вищу освіту! Це обов’язкова умова.
— З якого віку можна розпочати застосування професійного догляду, ін’єкційних методик?
— Виглядати о 16-й добре — це нормально, о 25-30 має починатися планомірна робота над собою. Безумовно, у кожного свої прояви генетики, але для того, щоб давати ресурс шкірі, я таки рекомендувала б з 25-річного віку починати регулярний догляд.
— А якщо до вас приходять о 20-й?
— Потрібно дивитися за свідченнями. Наразі є чудові препарати: ефективні, якісні, перевірені, які можуть застосовуватися для вирішення конкретних завдань, а не лише для профілактики вікових змін. Хоча, і це може бути показано навіть у 25 років. У когось носогубні складки з’явилися, у когось зморшки під очима, не треба чекати, поки стане пізно, треба йти до фахівця. Вам підберуть схему, яка підходить саме вам з урахуванням ваших показань та потреб.
— Ви згадали про те, що спеціаліст, який займається естетичною косметологією, має мати диплом лікаря. Ви – яскравий приклад професіонала з великої літери. Коли ви зрозуміли, що це ваше покликання?
— Я з династії лікарів, усі по батьковій лінії у мене лікарі. Я пішла в медичну і у мене не було жодних сумнівів. З першого дня не пошкодувала взагалі ні на грам, я просто розуміла, що народжена для цього. Медицина – моє покликання. Я розумію, що на своєму місці і що я б ніде себе не могла бачити і відчувати так впевнено, як відчуваю тут. Спочатку не планувала бути у пластичній медицині, завжди мріяла стати як мінімум завкафедрою дерматовенерології та бачила себе у науковій діяльності. З 4-го курсу медичного університету я займалася науковою діяльністю, була учасником Всеукраїнських олімпіад з цього предмету, вигравала їх і поза конкурсом поступила до аспірантури. Я стала улюбленицею кафедри, тому що вивела її рейтинг на належний рівень, але цілеспрямовано бачила себе лише у сфері дерматології та займалася саме нею.
Перше бажання перебувати у цій сфері естетичної медицини прокинулося тоді, коли я пройшла курси естетичного удосконалення з косметології у професора Проценка Тетяни Віталіївни та зрозуміла, що перебуваю на своєму місці. Коли бачиш, що пацієнти щасливі, ти кайфуєш від того, що їм класно.
– У вас дистриб’юторська компанія. У який момент і навіщо ви вирішили не обмежуватися однією лише лікарською практикою?
— Почавши практикувати як лікар-естетист, мені хотілося давати своїм пацієнтам усе найкраще. Хотілося розуміти, як завод виготовляє препарати, якими лабораторіями вони користуються. Тобто підійти масштабніше до цього процесу і інтуїтивно внутрішньо я відчула, що це дуже цікаво і дасть мені можливість розвиватися як особистості, допоможе глибше вивчити продукт та його вплив на шкіру. Я почала з міжнародних виставок і одним із найголовніших критеріїв вибору виробника препаратів була наявність власного виробництва. Після довгих пошуків я знайшла такі компанії, а потім захотіла, щоб їхні чудові препарати були представлені і в Україні.
Моя місія, по-перше, підвищити усвідомленість споживача у цій сфері естетичної медицини та косметології. По-друге, дати розуміння базових процесів, що відбуваються у шкірі. Працюючи в медицині, я зрозуміла, що бувають різні клінічні випадки, незалежно від того, якісний препарат чи ні. Імунна система людини може неадекватним чином виявити наслідки. Ось чому мені подобається працювати на препаратах, які я сама відібрала та заводжу в Україну. Коли ти маєш зв’язок із заводом, у тебе завжди є розуміння контролю якості препарату.
— Ви зараз поєднуєте роботу директора успішної компанії та практикуючого спеціаліста. Чи не виникало бажання віддати перевагу чомусь одному?
— Спочатку думала, що вдасться поєднувати, але моє внутрішнє покликання працювати з пацієнтами перемагає. У мене завжди були пацієнти, це вже як сім’я, вони тобі довіряють і ти не можеш від них відмовитись, душа болить, але ти не можеш їх нікому віддати. Після захисту кандидатської минулого року, що пройшла блискуче, я окрилилася та зрозуміла: у мене є класна команда, яка мені допомагає, та здебільшого делегувала управління. Себе більше позиціоную як науковий керівник. Напевно зараз мені дуже цікаво ділитися досвідом. У нас є Навчальний центр, де наші лікарі, сертифіковані тренери діляться тим досвідом, який отримуємо від наших європейських колег та тим, який отримують на основі роботи з пацієнтами. Я ніколи не введу препарат, якщо не розумітиму дію хоч одного інгредієнта на клітинному рівні в шкірі. Чесність та відкритість – це запорука ведення успішного бізнесу. Це ми доносимо до наших косметологів, у них підвищується рівень довіри і до компанії, і препарату. Я спокійна, що у них все добре, вони задоволені і вдячні, що ми надаємо якісну продукцію, і задоволені наші клієнти, тому що ми перед ними відкриті і чесні.
— У вас за плечима величезний досвід роботи та вражаюча кількість досягнень. Знаходячись на сьогоднішньому етапі, ви можете назвати себе успішною?
– Так звичайно. Я дуже життєрадісна і життєлюбна людина, яка ніколи не ставить собі жодних перешкод. Запорука успіху – уміння відчувати людей, підбирати команду, уміння бути ефективним. Але мені хочеться досягати більшого. У мене двоє маленьких дітей і вони кажуть: Коли ми вже маму побачимо? Але якось я вмію їм пояснити, що це моє покликання. Мені хочеться бути прикладом для своїх дітей, хочеться бути ефективною у своїй професії.
— Назвіть уроджені та набуті якості, які допомогли вам стати успішною.
— Працьовитість, цілеспрямованість, постійне бажання вчитися, бажання пробувати себе у різних сферах. Мені подобається все: грати на фортепіано, танцювати, читати, займатися акторською майстерністю, пробувати якісь цікаві практики. З придбаних, мабуть, це вміння просити про допомогу. З досвідом я зрозуміла, що на труднощі потрібно дивитися як на можливості, а складну ситуацію просто просити про допомогу.
– Опишіть свій стандартний робочий день.
— Після прочитання книги «Магія ранку» я тепер завжди прокидаюся о 6-й ранку. Потім десять хвилин – медитація. Потім 15 хвилин читаю, після цього готую сніданок дітям, проводжу їх до школи та швидко збираюся на роботу. Іноді у мене бувають ранкові тренування з танців з 9 до 10. У першій половині дня – робота в офісі, у другій – прийом пацієнтів та робота над будь-яким проектом, зустрічі з потенційними клієнтами, презентації, збори з нашими методистами. Потім я приїжджаю додому, годую дітей, читаю з ними книжки, і ми засинаємо. Іноді в мене ще бувають заняття з музики увечері, якщо скасовую якусь зустріч. Дуже мрію зайнятися йогою, знайти на цей час, бути схожим на заняття акторської майстерності або ораторського мистецтва.
— Оскільки ви дуже мультизадачна людина, розкажіть, як усе встигати і не забувати жити?
— Моє найбільше бажання знайти цей баланс, щоб бути в рівних частинах і для сім’ї, і для роботи, і для себе самої. Не можу сказати, що зараз на 100% із цим справляюся. Для мене дуже важливо побути наодинці із собою, відпочити, виспатися, почитати. Дуже люблю літературу з психології, особливо з психології відносин, особистісного зростання. Це ті речі, які роблять мене сильнішими. Я дуже люблю людей зі свого оточення, спілкування з якими робить мене впевненішою, сильнішою.
— Кожна з нас має свої вечірні та ранкові ритуали, пов’язані з доглядом, розкажіть про свої.
— Якою б утомленою я не була, не піду спати без певного ритуалу. Це очищення шкіри: умивання, спеціальна ексфоліація, тобто застосування скрабу або якогось пілінгового розчину, нанесення спеціальних сироваток, в ідеалі ще й маски, які я роблю двічі на тиждень регулярно, крем під очі. Обов’язково догляд за тілом. І курсом ін’єкційних процедур. Мій улюблений препарат Filler Vit, який рекомендую всім із 20 років. Вони той необхідний склад інгредієнтів, який допомагає покращувати обмінні процеси в шкірі. Вранці обов’язково вода, це у мене із набутих навичок. Ставлю біля себе, прокидаюсь і випиваю 300-350 грам відразу.
— Що ви робите, якщо втомилися?
– У такі моменти я дозволяю собі нічого не робити! Страю, що хочеться, зустрічаюся з людьми, які надихають, намагаюся побути на природі. А ще – подякувати, відпустити, прописати собі цілі хоча б на тиждень, на місяць – це все заряджає енергією та допомагає йти далі. Подорожі! Дуже люблю Грузію, я маю грузинське коріння, тому ця країна для мене — місце сили, я просто ходжу вулицями і заряджаюся вже від цього. Мені подобаються люди, подобається колорит, самобутність, природа. Люблю Америку та Іспанію. Барселона це драйв, тут у тебе море, захотів поїхав на Коста-Браву, надихнувся, побачив ці краси, поїв смачних морепродуктів. Люблю їздити до наших партнерів у Лугано, де велике озеро з лебедями. З таких поїздок я приїжджаю натхненна та повна нових проектів.
— На завершення скажіть кілька слів, які мотивуватимуть наших читачок на великі звершення. Можливо, якусь свою життєву мудрість.
— Любити і дякувати. Я вважаю, що всім рухає кохання, а подяка — це те, що не дає права нам піддавати себе гедоністичній адаптації. Якщо чули такий термін, це коли ти звикаєш до всього хорошого та знецінюєш якісь речі, які тобі дано. Багато дівчат, жінок, маючи приголомшливу зовнішність, приходять до мене і хочуть щось з нею зробити. Коли я дивлюся на це ідеальне обличчя, розумію, що має психологічний дискомфорт. У мене біль від цього, я не можу до неї докричатися: «Яка гарна ти! Тобі не потрібно щось кардинально змінювати, а лише підтримувати. Мені, звичайно, вдається здебільшого переконати, але мені хочеться, щоб наші жінки більше звертали увагу на свій внутрішній світ, не замикалися, щоб вони вкладали у себе та у свій розвиток. Великі губи не зроблять тебе щасливішими. Любити себе — це робити речі, які хочеться саме тобі. Любити себе — це приймати себе, надихатись, робити ті речі, які подобаються. Потрібно ставити найчастіше питання «чого я хочу?», відповідати на нього і йти до цього. Потрібно цінувати те, що дає Всесвіт, бачити свою красу, бути гармонійним, розвиватися постійно. Ось цього я б від душі побажала і світ був би прекраснішим.
Фотограф: Леся Гарбар