Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.

В Україні мешкає до 400 етнічних кубинців. Вони знайомлять українців із культурою латиноамериканських танців та кубинської музики. Про це пише  Ukraīner.

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 1

Кубинська спільнота почала формуватися в Україні з 1960-х років. Тоді завдяки студентським програмам обміну між Кубою та Радянським Союзом кубинці приїздили навчатися зокрема і в українські виші — на інженерні та військові спеціальності. 

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 2

Проте були й ті, хто покинув Кубу через незгоду з диктаторським режимом тодішнього лідера Фіделя Кастро. Серед них лідер музичного гурту Habana Нельсон Караско. Свого часу він став першим кубинцем, який відкрив кубинський заклад в Україні, а також, як він сам жартує, першим лідером музичного гурту без музичної освіти.

 

«Я сумую за Кубою. Сумую за дитинством, за усім, що там зі мною бувало.              І намагаюся із музикою повернутися в ті далекі часи» 

— розповів Нельсон Караско.

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 3

Запальні ритми в крові у кожного жителя Куби. Саме представники кубинської спільноти, що приїхали в Україну ще за радянських часів, відкрили першу школу латиноамериканських танців в незалежній Україні, яка згодом виросла у цілу мережу шкіл.

 

«Соціальні танці — це великий вірус із позитивною енергетикою, який вирує всередині конкретної української спільноти, щоб люди почали розуміти один до одного, стали ближче один одного, цінували себе, як окрема людина і як народ»

  наголосив Рейнальдо Пауель, засновник школи латиноамериканських танців. 

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 4

Щодва роки Рейнальдо організовує сальса-тури на Кубу, завдяки яким все більше кубинців дізнаються про українців як самостійну націю, а українці мають можливість побачити життя на острові таким, як воно є.

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 5

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 6

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 7

Запальні ритми та яскраві кольори. Як живуть кубинці в Україні.-Фото 8

Дізнайтесь більше про життя кубинців в Україні з відеоісторії

Довідка. Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну та презентує її у світі. Усі історії національних, етнічних спільнот в Україні та їхні дивовижні традиційні свята — у цьому плейлисті.

 

АВТОР — UKRAЇNER

ФОТО — Юрій Стефаняк

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме
Читайте также