В Україні напрацьовується законопроєкт, який обмежить обіг пластикової продукції одноразового використання

В Україні напрацьовується законопроєкт, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904. І поступово обмежить обіг пластикової продукції одноразового використання.

В Україні напрацьовується законопроєкт, який обмежить обіг пластикової продукції одноразового використання-Фото 1

З 3 липня в Європейському Союзі діє нове правило. Усі пластикові пляшки мають бути з прикріпленими кришками. Тепер кришки потраплятимуть на переробку разом з пляшками. І не будуть викинуті окремо у смітник, на землю чи у воду. Таким чином країни ЄС виконують одну з вимог Директиви 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля. Директива 2019/904 була схвалена у 2019 році для того, щоб системно вирішити проблему впливу пластику на довкілля. 

Наразі в Україні напрацьовується законопроєкт, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904. А також поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання. Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Зокрема, планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження такої продукції:

  • гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
  • ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерного паковання або лотків — для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на виніс;
  • мішалки та соломинки для напоїв;
  • палички, що прикріплюються до повітряних куль;
  • шпажки;
  • одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

«За останні роки Україна довела, що поділяє та відстоює європейські цінності і готова до реформ, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу. Відтак трансформація системи управління відходами в країні триває», — зазначають у Міністерстві. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Jonathan Chng / Unsplash

Читайте також: КУДИ ЗДАВАТИ БАТАРЕЙКИ, ЛАМПИ, ТЕРМОМЕТРИ ТА ПРОСТРОЧЕНІ ЛІКИ

Статьи по теме