UA
RU

Серіали на основі реальних подій

Редагувати переклад
А ви знали, що у культового серіалу "На всі тяжкі" та головного героя Уолтера Уайта були реально існуючі прототипи? 

Серіали, що базуються на реальних подіях-Фото 1

Нещодавній серіал від Netflix «Неортодоксальна» вкотре нагадав нам, що реальне життя пише сюжети куди цікавіше, ніж багато хто, нехай і дуже талановиті сценаристи. Тому ми вирішили згадати серіали, що ґрунтуються на реальних подіях. 

Читайте також: Уроки стилю 90-х у серіалі «І всюди тліють пожежі»

 

«Помаранчевий – хіт сезону» 

Серіал про пригоди Пайпер Чепмен заснований на основі автобіографічної книги американки Пайпер Керман. Вона була засуджена на 15 місяців позбавлення волі за давній злочин — незаконний збут грошей. Серіал після кількох сезонів повністю пішов від реальної історії, але від цього не став менш цікавим. 

 

«Неортодоксальна» 

Дебора Фельдман стала широко відома після втечі із закритої єврейської громади, створення блогу на цю тему та випуску автобіографічної книги «Неортодоксальна: Скандальна відмова від мого хасидського коріння». Серіал Netflix частково повторює її дивовижну життєву історію, але оскільки Деборе трохи більше 30 і вона все ще будує свою долю, творці вирішили додати трохи вигадки. 

Читайте також: Що ми дізналися з «Неортодоксального» про життя євреїв у закритій громаді

 

«Додому засвітло»

«Додому засвітло» — детектив про розслідування зникнення хлопчика у провінційному містечку, долю якого не змогли визначити поліцейські 30 років тому. У це місто бреше повертається друг викраденого підлітка вже разом зі своєю сім'єю — дружиною і трьома доньками. Середня — Хільда ​​— дуже схожа на батька-журналіста і намагається створити свою онлайн-газету, де пише про злочин минулих днів. Звичайно, це не подобається місцевим мешканцям, таємниці яких розкриває школярка. 

Прототип екранної 9-річної дівчинки-детектива — реальна Хільда ​​Лішак, яка стала відома після публікації новини про вбивство у своєму рідному містечку. Розслідуванням вона, звичайно, не займалася, але випередила решту ЗМІ. 

 

«Корона»

Історія життя королівської сім'ї Британії сповнена перипетій та безлічі сюрпризів. Хоч ви можете нарахувати історично непідтверджені факти, але деякі деталі, як і характери монархів, точно зможуть здивувати навіть найприскіпливіших. Кожен сезон змінюються актори, які грають головних героїв, а незабаром ми зможемо побачити на екрані поява принцеси Діани. 

Читайте також: 6 захоплюючих книг для тих, хто одержимий королівською сім'єю

 

«Чорнобиль»

Один із найгучніших та найважливіших серіалів минулого року, звичайно, «Чорнобиль». Міні-серіал знову розбурхав рани минулого та показав хоч і не до кінця вірну реконструкцію подій, але дуже емоційну та барвисту. Втім, творці самі розповідали, що пішли на цей крок навмисне: адже це художній серіал, а не документальний, тому треба було придумати певних персонажів і додати сюжетних поворотів. 

Поодинокі обурення глядачів пройшли непоміченими, а ось критики та журі престижних премій заслужено нагородили шоураннерів трьома «Еммі» та двома «Золотими глобусами». 

 

«Блиск»

Англійською серіал називається "GLOW" і розшифровується як Gorgeous Ladies of Wrestling. Він розповідає про становлення наприкінці 80-х-початку 90-х жіночого рестлінгу та спроби запустити перше телешоу, де на рингу боротимуться лише жінки. 

Читайте також: Кулінарні шоу, які цікавіші за серіали

 

«Американська історія злочинів»

У кожному сезоні серіал-антологія розповідає про один реальний злочин, який дуже обговорювався свого часу. У центрі розповіді розповідалося про вбивство дизайнера Джанні Версаче, футболіста О. Джея Сімпсона, звинуваченого у вбивстві своєї дружини, а наступний сезон буде присвячено скандалу з Біллом Клінтоном та Монікою Левінські. 

 

"У всі тяжкі"

Прототипами екранного Уолтера Уайта, якого блискуче втілив Брайан Кренстон, були дві реально існуючі людини. Шкільний вчитель хімії Вільям Дункан разом із другом став продавати наркотики, а вчитель математики Стівен Доран, якому поставили діагноз рак, робив свої темні справи без приятеля. 

Читайте також: 7 серіалів про сильних жінок

 

«Мисливець за розумом» 

Серіал розповідає про вигаданих агентів ФБР Холдена Форда та Білла Тенче, які беруть інтерв'ю у серійних убивць і хочуть відкрити новий метод розслідування злочинів. Прототипами героїв стали агенти ФБР Джон Дуглас, який брав інтерв'ю у злочинців, та Роберт Ресслер, який запровадив термін «серійний убивця». 

Персонажі серійних убивць також взяті із реального життя. Наприклад, в одній із серій ми бачимо Чарльза Менсона, творця секти «Сім'я» та організатора вбивства дружини режисера Романа Поланскі. 

 

«Місіс Америка»

70-ті роки, представниця консервативної партії Філліс Шлефлі активно виступає проти поправки про рівні права для жінок і чоловіків. Також Філліс була проти абортів, а на екрані її втілила повна протилежність – Кейт Бланшетт. У реальному житті актриса виступає за фемінізм та повністю підтримує рух. 

Статті на тему