UA
RU

Скільки води треба пити: поради МОЗ

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я нагадало, скільки рідини має випивати людина, щоб добре почуватися. Лікарі також спростували міф щодо норми споживання води. 

Скільки води треба пити

Лікарі радять дослуховуватися до власного організму. Пити треба стільки, скільки потрібно конкретній людині. У кожного — своя норма, яку підказують власні відчуття. 

Від чого залежить водний баланс людини

Водний баланс людини — це те, скільки води вона втрачає і має отримати ззовні. Він залежить від декількох факторів. Це температура і вологість повітря, те, як людина одягнена та чим займається, що вона їла, чи нервувала. Також баланс залежить від стану здоров’я, наприклад, того, як працюють нирки людини, чи немає в неї діареї тощо. Та навіть ліки, які людина вживає, впливають на баланс води. 

Коли треба пити воду

Потреба в рідині може змінюватися щодня залежно від обставин. Людина має орієнтуватися передусім на свою спрагу. Треба пити, коли хочеться, а от примусово вливати в себе воду не варто. До речі, рахується не тільки чиста вода, але й узвар, борщ, чай, молоко, кефір, навіть мандарини і яблука. Усе, крім алкоголю та міцної кави, бо ці продукти змушують нирки сильніше виводити воду. Саме тому алкоголь і каву радять запивати водою. 

А от маленьким дітям треба нагадувати про воду, бо вони не усвідомлюють спрагу. Особливої уваги потребують немовлята. Раптової вередливість, плаксивість, апатія можуть бути проявами спраги. У дітей, які потребують води, шкіра може втратити пружність.

Старші люди також гірше розпізнають сигнали тіла про спрагу. Дехто може уникати пиття, аби не вставати до вбиральні чи не підвищити тиск. А деякі ознаки спраги — запаморочення, сплутаність думок, сухість в роті, кепський настрій, закрепи — люди старшого віку можуть вважати своїм нормальним станом. Тому дуже важливо нагадувати їм про воду. 

Яка норма води

Лікарі кажуть, що норми води немає. Натомість є відчуття спраги, розуміння залежності потреби у воді від температури й вологості повітря, вітру, рухової активності, знервованості. Не потрібно вливати в себе воду через силу, та якщо вам хочеться пити — не стримуйте себе. Проте якщо людині постійно хочеться багато пити, хоча вона не їла солоного і солодкого та знаходиться у комфортній температурі, то варто здати аналіз крові на рівень глюкози. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Nicolas Ruiz / Unsplash

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ КОНДИЦІОНЕРАМИ: ПОРАДИ ЛІКАРІВ

Статьи по теме