UA
RU

В Україні втретє відбувся International Young Designers Contest 2020

Редагувати переклад
15 жовтня в онлайн-форматі відбулася медіаконференція, що підбила підсумок однієї з найбільш масштабних та впливових міжнародних fashion-подій у Східній та Центральній Європі – International Young Designers Contest (Міжнародний конкурс молодих дизайнерів).
В Україні втретє відбувся International Young Designers Contest 2020-Фото 1

Цього року, незважаючи на пандемію, конкурс мав рекордну кількість дизайнерів – 19 колекцій із 12 країн: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Словенія та Україна. У конкурсі взяли участь переможці національних конкурсів та дизайнери, які були обрані професійними fashion-інституціями у своїх країнах, що забезпечило об’єктивність відбору та високий творчий рівень учасників IYDC. Також цього року оргкомітет IYDC ухвалив рішення запросити до участі незалежного учасника – ним стала дизайнерка, що представляла Нідерланди.

Оргкомітет IYDC провів спеціальну fashion-зйомку та створив віртуальні презентації 19 колекцій фіналістів.

«Молоді таланти народжуються і потребують підтримки, незалежно від того, що відбувається у світі. Позбавити їх можливості продемонструвати себе і свій творчий потенціал, аргументуючи це глобальними катаклізмами, було б несправедливо і безвідповідально. Тому для нашої команди провести конкурс у цьому році − принципова позиція. Не фокусуватись на перешкодах, а знаходити рішення, об’єднуючи зусилля з нашими  партнерами. Нас надихає, що кількість фіналістів цьогоріч зросла», − зазначила керівниця проєкту Вікторія Харченко.

Читай также: Золотая декада: Самые актуальные серьги осени 2020, и их культурный код

Роботи конкурсантів оцінювали визнані експерти з п’яти країн світу: Ліана Сатенштейн (США), Джованні Оттонелло (Італія), Ріккардо Терцо (Італія), Ю Масуї (Японія), Філіп Пурхашемі (Бельгія), Анна Барр (Франція).

«Я пишаюся тим, що беру участь у цьому міжнародному конкурсі, і радий бачити нових дизайнерів, які все ж розвиваються у цей важкий час. Цього року конкурс об’єднав дуже різні молоді таланти. Це такий вдалий момент, щоб побачити таке розмаїття у творчості. Це те, що нам насправді потрібно у  fashion-індустрії», − поділився своїми думками під час медіаконференції Ріккардо Терцо.

«Звісна річ, було складно зробити весь процес оцінювання онлайн. Ми любимо торкатися одягу, нам подобається говорити особисто, але я вражена тим, як усі прийняли поточну ситуацію. Я дуже ціную, що багато молодих дизайнерів обирають стійкі практики у дизайні. Дуже важливо, щоб вони донесли це повідомлення і до своїх країн. Це вплине на всю галузь протягом найближчих кількох років», − прокоментувала Ліана Сатенштейн, старша fashion-редакторка Vogue.com. 

В Україні втретє відбувся International Young Designers Contest 2020-Фото 2

Модераторкою онлайн-медіаконференції стала Марія Мохова, fashion-редакторка та співзасновниця піар-аґенції White Rabbit Agency. Під час онлайн-медіаконференції журі оголосили Ґран-прі IYDC-2020.

Переможницею International Young Designers Contest 2020 online edition стала Тесс Ван Залінґе, Нідерланди (Tess Van Zalinge). Вона отримала нагороду 5 000 доларів від організаційного комітету конкурсу та стипендію для навчання на одному з літніх курсів IED-Istituto Europeo di Design.

Переглянути відеопрезентацію Тесс Ван Залінґе можна за посиланням.

Вперше за історію конкурсу було проведено публічне голосування у Facebook за найкращу колекцію.  Відеопрезентації колекцій були випущені  трьома блоками 12, 13 та 14 жовтня. Користувачі у соціальних мережах кожного дня могли проголосувати за колекцію, яка найбільше їх вразила. Партнер IYDC 2020 COCOS Fashion Trade вирішив нагородити не лише одного дизайнера, а одразу трьох, які набрали найбільшу кількість голосів у кожному блоці. Спеціальний приз від COCOS Fashion Trade – розробку логотипа свого бренду – отримали Дора Хеґедс (Угорщина) та Олександра Воловікова (Білорусь). Боряна Ватова (Болгарія), лідерка третього дня, також набрала загальну найбільшу кількість голосів та отримала повну розробку брендингу й консалтингову підтримку просування свого бренду на ринках Європи та Ізраїлю. 

Читай также: Гардероб в стиле хюгге: Самый модный образ осени 2020 для работы в офисе

Також на онлайн-медіаконференції арт-куратор Fashion Visual Art Residence Джованні Оттонелло оголосив переможця резиденції, що проходила в рамках конкурсу. Під час FVAR міжнародні команди – фотографів та дизайнерів-фіналістів конкурсу – спільно створювали онлайн fashion-stories. Перемогу у FVAR здобула фотографиня Марія Правосуд, вона нагороджена стипендією на навчання у IED − Istituto Europeo di Design.

В Україні втретє відбувся International Young Designers Contest 2020-Фото 3

Фіналісти International Young Designers Contest 2020:

Азербайджан:

 • Ахмед Набієв (Ahmed Nabiyev), вибір журналу The M.O.S.T.
 • Фідан Садіґ (Fidan Sadig), вибір журналу The M.O.S.T.

Білорусь:

 • Олександра Воловікова (Aleksandra Volovikova), вибір Belarus Republic Festival  моди та фотографії «Fashion Mil-Melnica mody».

Болгарія:

 • Боряна Ватова (Boryana Vatova), переможниця IDEAMODA young designers contest 2019.
 • Сімеон Атанасов (Simeon Atanasov), володар другої офіційної премії IDEAMODA young designers contest 2019.

Угорщина:

 • Альма Ветлені (Alma Vetlényi), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.
 • Дора Хеґедс (Dóra Hegedűs), вибір Hungary Fashion&Design Agency 2020.

Естонія:

 • Анніка Кіідрон (Annika Kiidron), вибір Estonian Fashion Festival 2020.

Латвія: 

 • Уна Берзіна (Una Berzina), переможниця Meringue Fashion Contest 2019.
 • Аніта Лейна (Anita Leina), вибір Meringue Fashion Contest 2019.

Литва:

 • Саймонас Тартеніс (Saimonas Tartenis), переможець Mados Infekcija 2019.

Молдова:

 • Міра Матчіна (Mira Matchina), переможниця ZGeneration YDC 2020.
 • Вікторія Скрипнік (Victoria Scripnic), володарка другої офіційної премії ZGeneration YDC 2020.

Нідерланди: 

 • Тесс Ван Залінґе (Tess Van Zalinge), вибір оргкомітету IYDC-2020.

Польща:

 • Занета Барбаревич (Zaneta Barbarewicz), вибір Fashion Designer Awards.

Словенія:

 • Маса Брна (Maša Brna), вибір Ljubljana Fashion Week.
 • Валентіна Коландер (Valentina Kolander), вибір Ljubljana Fashion Week.

Україна:

 • Єлизавета Кирилова (Elizaveta Kirilova) & Владислав Дзівідзінський (Vladislav Dzividzinsky), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» 2020.

Катерина Гелла (Kateryana Hella), Ґран-прі національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» 2020

Статьи по теме