Закрити
UA
Життя

Афіша: Де провести вихідні 13-14 березня

Поділись:

Після довгих вихідних повертатися до роботи, здається, ще важче. Проте якщо на найближчий вікенд є яскраві плани, працюється набагато легше. Тим паче коли маємо в арсеналі і традиційні свята, і відголос 8 березня, і нарешті початок справжньої весни. Разом із кураторами виставкової компанії Amuseum Андрієм Качуро та Анастасією Гайдукевич-Качуро ми підібрали найцікавіші події 13-14 березня.

ВИСТАВКИ

  • “Загублені: яскрава наївність”: Віктор Мельничук та Беата Корн, Галерея мистецтв “Лавра”

13 – 31 березня

Художники відрефлексовують сучасність. Спільна виставка Віктора Мельничука та Беати Корнце роздуми про світ у 2019-2020 роках, охоплений глобальним карантином та забороною на пересування. Але ці наші часи характеризуються не тільки катастрофічними змінамивагомі наукові відкриття та винаходи дають надію на відродження та подальший розквіт цивілізації. 

Перший знімок чорної діри, перший приватний космічний корабель, створення нових вакцин, новини зі світу генетики, робототехніки та багато чого іншогоподивитися, як митці інтерпретують ці події, можна до кінця місяця.

  • “Від сутінок до світання”: живопис та графіка ІІ половини ХІХ – початку ХХ століття, Національний музей “Київська картинна галерея”

13-31 березня

Якщо сучасне мистецтво не для вас, завжди є вибір. Особливо коли Київська картинна галерея представляє підбірку, присвячену темі ночі та, відповідно, найбільш яскравим годинам заходу та світанку. В експозиції роботи І. Айвазовського, І. Прянишникова, А. Куїнджі, М. Ге, В. Котарбінського, П. Сведомського та інших. У ній представлені не тільки пейзажі, а й тематичні сюжети, що розмірковують над нічним буттям людини та філософськими асоціаціями з переходом від темряви до світлаі навпаки.

Читай также: Час історій, які вражають: на каналі «Україна» починається новий сезон мейковер-шоу «Місія: краса»!

ПОДІЇ

  • HeForShe Arts Week 2021, онлайн та офлайн у кількох локаціях у Києві

8-14 березня

HeForShe Arts Week – це світова ініціатива, присвячена темі прав людини та рівності, яка щорічно проходить у Лондоні, Мадриді, Стокгольмі, Амстердамі, Мехіко та інших містах. У нас мистецький марафон відбудеться уже вчетвертечастково онлайн, а частковоу різноманітних арт-інституціях не тільки в Києві, а й по всій країні. Під час марафону також проводиться премія Woman in Arts.

Від себе особливо радимо виставку Олесі Трофименко “Приховане” у The Naked Room (а в неділю там можна особисто з нею поспілкуватися на Artist Talks Behind the Bar), показ документального фільму “Будь собою: Невідома історія Аліс Гі-Блаше” про першу у світі режисерку (неділя, Cinema City), а також онлайн-виставку Lost Treasures, присвячену п’яти мисткиням-дисиденткам: Аллі Горській, Галині Зубченко, Любові Панченко, Людмилі Семикіній та Галині Севрук. 


  • Колодій, Етнографічний комплекс “Українське село”

13-14 березня

Не Масляною єдиною. Однією з українських назв останнього тижня перед Великим постом було Колодійвід символічної “колодки”, яку прив’язували парубкам і дівчатам, які не взяли шлюб до цього часу. Традиційно у цей тиждень перед суворими обмеженнями, що тривали аж до Великодня, влаштовували веселощі та готували святкові страви, передусім вареники з сиром.

“Українське село” пропонує відсвяткувати ці дні на свіжому повітрі. У програміігри, танці та народні забави для дітей та дорослих, майстер-класи, обрядові дійства та пісні, а також смачні страви просто неба.

КОНЦЕРТ

  • Pink Floyd у стилі Jazz, Національна Музична Академія України

14 березня

Легендарний британський рок-гурт Pink Floydодин з найбільш комерційно успішних і впливових рок-гуртів всіх часів. Це не тільки пісня “The Wall”, а кілька десятків оригінальних композицій та видовищні концерти-перформанси, що вплинули на розвиток усієї сучасної музичної сфери. Universal Jazz Group пропонує подивитися на легенду під новим кутом та послухати хіти гурту в джазових аранжуваннях. 

ЛЕКЦІЯ

  • Анатомія мережаної сукні ХІХ сторіччя, Victoria Museum

13 березня

Приватний музей костюму та стилю, присвячений міській моді 1830-1920 років, запрошує на лекцію-екскурсію Лізи Яковенко про жіночу моду ХІХ століття. Скільки кишеньок мало бути у сукні? Скільки важив звичайний щоденний дамський туалет? Що в одязі вважалося непристойним та як змінювалася мода? Послухати та побачити наживо унікальні експонати тих часів та ілюстрації зі старовинних журналів можна цієї суботи. Не пропустіть, адже подібними лекціями нас балують нечасто.