Артем Пивоваров та KOLA: розповіли подробиці, як вони знайшли спільну мову
Пісня «Ніч яка місячна» на вірші Михайла Старицького «Виклик» за надзвичайно короткий проміжок часу зайняла особливе та знакове місце в історії української культури. Артему Пивоваровута співачці KOLA в рамках проєкту «Твої вірші, мої ноти» вдалося дати пісні нове дихання. В ексклюзивному інтерв'ю музиканти поділилися своїм враженнями від спільного дуету. Розповіли про особливості створення пісні, зйомок кліпу, роботи в дуеті та своїми переживаннями, що супроводжували їх під час створення композиції.
Як виникла ідея вашої спільної пісні? Це був заплановано чи імпульсивне творче рішення?
Артем Пивоваров: Перш ніж робити колаборацію, мені важливо відчути людину. Я знав про KOLA ще з часів її участі у «Голосі країни». Періодично ми бачилися на різних заходах, але тоді ми ще не знали одне одного. Не мали змоги поспілкуватися і відчути себе у творчій співпраці. Одного разу у проєкті «Нові імена» артист, з яким я співпрацював, захотів зробити колаборацію з KOLA. Попрацювавши тоді з Настею на студії, я зрозумів, що нам треба зробити спільну пісню. Тоді й запропонував створити нову музичну версію знаменитого вірша Михайла Старицького в межах мого культурного проєкту «Твої вірші, мої ноти».
Як відбувалася ваша співпраця з Артемом в процесі запису?
KOLA: Нам з Артемом працювалося легко і природно. Мені подобається проєкт Артема. Тому коли він запропонував створити музичну інтерпретацію одного з моїх найулюбленіших віршів “Ніч яка місячна”, я одразу погодилася. Ми обидва відчували цей текст по-особливому. Тож процес був дуже натхненним. Мені здається, що ми обидва вкладали в цю пісню не лише професіоналізм, але й душу. Це допомогло нам швидко знайти спільну мову.
Чи є в пісні ваші особисті переживання або досвід, який ви хотіли передати слухачам?
Артем Пивоваров: Головний меседж, який я хочу донести, розглянувши «Ніч яка місячна» через призму сучасності: творчість може існувати у різних формах. Вона не має обмежуватися якимись правилами. У нас є величезна культурна спадщина, яку ми маємо зберігати та популяризувати. Це може відбуватися по-різному. Будь-хто може надихнутися тим чи іншим віршем, наприклад, і представити своє творче бачення, передаючи емоції через мистецтво. Поки наша культура квітне і розвивається, вона живе.
Чи є щось особливе в цій пісні, що вирізняє її з-поміж інших ваших треків?
KOLA: Ця пісня відрізняється тим, що вона народилася на основі класики. Для мене це не просто черговий трек, а щось глибоке й рідне. Ми з Артемом створили нову мелодію, яка передає всю атмосферу вірша. Це додає особливого настрою. Думаю, саме ця поєднана енергія класики та сучасного звучання вирізняє пісню серед інших.
Що було найбільш складним у вашій колаборації? Як вам вдавалося поєднувати ваші творчі підходи?
Артем Пивоваров: У кожної творчої особистості є своє бачення того, як має виглядати та чи інша робота. Це може викликати певні труднощі, коли йдеться про співпрацю. Але це нормально, це творчий процес, де є місце для дискусії. Мені подобається, коли люди проявляють ініціативу, пропонують щось, орієнтуючись на власні погляди та відчуття. KOLA є саме такою. Я тішуся, що ми знайшли спільну мову в цьому творчому діалозі і зробили пісню саме такою, як її побачив світ.
Ваша пісня народилася в період, коли українська музика набуває нових сенсів. Яку роль для вас грає творчість у цей складний час?
KOLA: Творчість для мене зараз — це спосіб не тільки виражати себе, але й підтримувати інших. У такий час музика набуває особливого сенсу, бо вона об’єднує, лікує, дарує сили. Для мене важливо, щоб кожна пісня несла щось більше, ніж просто звуки. Це можливість передати людям те, що ми всі відчуваємо, але не завжди можемо сказати вголос.
Чому ви обрали саме цю поезію для пісні?
Артем Пивоваров: Вірш Михайла Старицького «Виклик» — це класика, його рядки знають різні покоління українців. Мені захотілося створити сучасну музичну версію цієї культової поезії. Показати своє бачення, що я завжди і роблю у проєкті «Твої вірші, мої ноти». Я розумів, що це може викликати суперечливі відчуття у прихильників звичної версії. Я вже стикався з цим, коли випускав роботи «Ой на горі» та «Місяць на небі». Однак, як я зазначив вище, творчість не має обмежуватися. Це безкрайнє поле, де треба давати думкам і фантазії літати вільно.
Чи плануєте ви продовжувати співпрацю і створювати більше спільних проєктів у майбутньому?
KOLA: У мене завжди є багато ідей і планів, я дуже люблю працювати з нашими артистами, адже перед усім це обмін досвідом. Це завжди цікаво й натхненно. Тому не виключено, що скоро ви почуєте ще щось нове. А якщо серйозно, то, знаєте, я завжди мрію про несподівані колаборації. Наприклад, фіт з Біллі Айліш? Чому б і ні! (Сміється.) Але це вже питання часу.
Читайте також: ВИЙШЛА ДРУКОМ КНИЖКА «ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО РЕЙВУ»