TOM SODA за фахом - економіст, за покликом серця - співак. Український співак та композитор, учасник телевізійних талант-шоу відповів на запитання Marie Claire.Яким має бути “справжній чоловік”?
“Не реви! Ти ж хлопчик” — скільки шкоди стоїть за цим інструментом впливу на свідомість маленького, ще не сформованого хлопчика, який виросте чоловіком з пригніченими емоціями й відсутністю емпатії! А якщо додати маніпуляцію “справжні чоловіки не плачуть, а ти ниєш наче дівчисько”, то певною мірою формуємо ненависть до жінок. Подібні установки породжують у свідомості агресію. Такий хлопчик вже у дорослому віці буде приречений заперечувати м'якість як буцімто "нечоловічу" рису.
Насправді єдине, яким чоловік має бути, — живою людиною. Тоді він точно справжній. Незалежно від очікувань суспільства він має право бути різним: сильним, слабким, емоційним або не дуже, красивим, некрасивим, розумним або нерозважливим. Головне, щоб йому було комфортно наодинці з собою. Чоловіки, як і жінки, нічому нікому не винні. Дуже багато проблем в суспільстві виникає через ці застарілі парадигми про “справжніх” чоловіків і таких же жінок. Доки одні цим вдало маніпулюють та навішують на інших ярлики, інші страждають через те, що начебто якісь “несправжні”. Тому, мужики, be yorself! Ходіть на риболовлю, на бокс або на балет, робіть манікюр, плачте від мелодрам або смійтесь, заводьте родину або живіть для себе, заробляйте три копійки або мільйони. Головне, щоб це робило вас щасливою людиною!
Які життєві уроки дали вам батьки?
Я пишаюся своїми батьками. Вони навчили мене, що на все в цьому житті можна заробити своїми мізками, руками й ногами. Навіть у найбільш скрутні часи можна бути щасливими. В 90-х ми могли харчуватися лише смаженою соєю і вдавати, що це “корисна дієта”. Мама й тато навчили мене міцно стояти на ногах і виховали здатність пливти проти течії, коли це потрібно. Батько навчив мене бути простим і поважати будь-яку працю, а мама — бачити світ через любов до людей. Ще в мене є старший брат, який навчив мене бути відкритою та чесною людиною.
У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на “до” і “після”?
Таких поворотних моментів в моєму житті було багато. Один із них — коли мої бабуся і дідусь вчили мене українських пісень. Коли вчили любити та поважати землю, голіруч працюючи на ній. Коли до нас приїздили родичі з росії (які були родом з Полтавщини) і ми всією родиною переходили на російську, щоб їм було комфортніше, — це також поворотний момент. Коли ми дивилися новорічне привітання двох президентів (України та росії. — Прим. ред.) або програму “Врємя”, коли їздили на заробітки в москву. Все це були поворотні моменти. Але мої основні особистісні зміни сталися у лютому 22-го року. Після розмови з тими, для кого я переходив на російську, прийшло усвідомлення того, що я і сам став… росіянином з українським паспортом. Людина на тому кінці слухавки не розуміла, у чому між нами різниця, але ж я сам зробив все для того, щоб вона її не побачила! Тоді для мене склався цей “пазлик”. Відтоді у моїй свідомості сталися незворотні зміни.
Що найбільше вас драйвить у житті, в роботі, в стосунках?
Я взагалі кайфую від процесу в усьому. Мене абсолютно не хвилює, що з того вийде, але якщо мені щось подобається, то розчиняюсь у цьому, не відчуваючи плину часу.
Я можу бути роками у стосунках і не відчувати, скільки років вони тривають. У студії звукозапису можу невтомно співати доти, доки не «сяде» голос і айфон не перейде у нічний режим. Якщо я «загорівся» на роботі, то я можу просидіти день за макбуком, поснідавши близько 21 години.
Як творчу людину мене драйвить від ідеї. Яскрава ідея може змінити світ!
Як вам здається, ви вже знайшли себе?
Шукаю. З терапевтом ми над цим плідно працюємо. Нещодавно я знайшов одразу трьох себе. Знаєте, як приємно було усвідомити, що це різні «я», і всі вони мають уміти між собою домовлятися? Це було прозріння. Цікаво, скільки ще таких «я» мені доведеться знайти в собі? Люди, які думають, що вже знайшли себе, мають знати, що все можна поставити під сумнів, і в цій грі може виявитись декілька рівнів. На якомусь із них може бути «Бос».
Якими критеріями ви вимірюєте успіх?
Кількістю поразок. Для того щоб записати класну пісню, потрібно зробити безліч невдалих дублів. Щоб відзняти крутий кліп, потрібно те ж саме. Тому все просто — за великим успіхом стоять численні поразки та невтомна наполегливість.
Опишіть свій стандартний день.
Як у дитинстві. Сиджу за столом і біжу на перерву після дзвінка, тільки замість дзвоника — повітряні тривоги. Жартую.
Це години спілкування з цілеспрямованими та сильними людьми, для яких немає нічого неможливого. Це безліч годин за монітором, в якому можна побачити неймовірні речі, про які раніше навіть не здогадувався. Це багато хвилин музики, що надихає на нові мрії. Це кілька годин фільмів, що тренують уяву та розширяють світогляд. Іноді ще є їжа, секс і 5–7 годин сну.
Які риси партнера важливі для вас?
У особистому житті для мене мають значення почуття гумору, надійність та поєднання бажання чогось нового з почуттям міри. У роботі — тактовність, легкість та здатність цінувати час. У дружбі — прийняття та вірність.
Яка людина ніколи не буде поруч із вами?
Токсична. Таким людям я одразу вказую на місце, де можна залишити свою отруйну рідину або ж залишатися разом із нею. Також поруч зі мною не буде лінивої людини — нам не буде про що буде спілкуватись, вона зіллється сама. І, гадаю, все стосується і нещирих людей, але вони частіше за все самі мене уникають, адже ризикують бути викритими, адже я не мовчатиму.
Яка матеріальна річ найцінніша для вас та чому?
Телефон. Сьогодні інформація та комунікація — це найцінніша зброя та засіб бути поруч з близькими навіть на відстані сотень кілометрів. А якщо в ньому є трекер, це навіть може врятувати життя.
Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?
А от зараз буде щось нове (насправді ні). Здоровʼя фізичне та психічне — найважливіше. У 20 років ти не цінуєш свій метаболізм та здатність бігти на роботу після години сну та гучної вечірки. В 30 рочків все трохи по-іншому. Найменш важливе — думки оточення про тебе і те, що ти робиш.
Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?
Думаю, такого твору ще не існує. Якщо сьогодні світ стоїть на порозі третьої світової війни — значить, жоден твір ще не змінив думку суспільства. Або ж спроба створити його не має потрібного ефекту, що робить його існування, на жаль, нікчемним.
Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: СПІВАЧКА ROXOLANA
Більше від
- Олег Скрипка, Олексій Суханов та інші: у Києві відбулась премʼєра фільму «Месьє Азнавур»
- Подарунки до 500 грн на Новий рік та Різдво: оригінальні ідеї, які мають сподобатися кожному
- «Я працював на межі можливостей… як і Шарль!»: Тагар Рахім про своє перевтілення для фільму «Месьє Азнавур»
- Пряниковий будиночок: рецепт від кухарів королівської родини Великої Британії
- Італійський стиль життя: Dolce Vita