UA
RU

Іспанський уряд дозволить жінкам брати відгул під час менструації

Редагувати переклад
Уряд Іспанії на разі розглядає реформу, згідно якої жінки щомісяця зможуть брати 3-денний відгул через сильний біль під час місячних. Про це повідомляє The Telegraph.
менструація

Авторка коллажу Lera Sxemka

Згідно данних Іспанського гінекологічного та акушерського товариства, приблизно третини жінок, які мають менструацію, страждають на дисменорею (сильний біль у животі, головні болі, діарею та лихоманку під час менстурації). Ця частка зростає, якщо врахувати передменструальний біль.

«Якщо хтось хворіє з такими симптомами, надається тимчасова непрацездатність, тож те ж саме має статися і з менструацією – дозвіл для жінки з дуже болісними менструаціями залишатися вдома», – зазначила Анжела Родрігес, держсекретарка з питань рівності в Іспанії.

Проєкт реформи зробить Іспанію першою країною західної Європи, яка запропонує право на відгул через менструацію. На сьогодні його надають деякі азіайські країни, зокрема Японія, Південна Корея та Індонезія, а також Замбія. Відгул з такої причини дозволяють деякі компанії в США.

Також уряд планує зробити аборт більш доступним. У країні планують дозволити неповнолітнім дівчатам 16-17 років робити аборти без згоди батьків в державних лікарнях.

Парламент Іспанії визнав кримінальним злочином переслідування або залякування жінок з метою перешкоджання їхньому праву на аборт.

Читайте також: ЖЕНСКОЕ ЗДОРОВЬЕ: 15 МАЛОИЗВЕСТНЫХ ФАКТОВ О МЕНСТРУАЦИИ

Статьи по теме