П’ять причин газлайтингу в стосунках 

Редагувати переклад
Газлайтинг — маніпулятивна поведінка стосовно інших, мета якої змусити людину засумніватися в адекватності власного сприйняття дійсності або в об'єктивності того, що її оточує, взагалі.

газлайтинг

Газлайтинг може бути свідомим або ні. Так само і наміри газлайтингу можуть бути продиктовані різними мотивами.

Бажання уникнути відповідальності

Однією з найпоширеніших причин газлайтингу є бажання уникнути відповідальності. Це може означати, що людина не бере на себе відповідальність за певні дії: такі як невірність або інша недоречна чи образлива поведінка.

Бажання контролю

Ще одна поширена причина газлайтингу — спроба контролювати. Газлайтер прагне, щоб партнер поводився певним чином, формував свою поведінку відповідно до потреб газлайтера. А це неодмінно веде до обмеження власних потреб людини, її автономії та свободи.

Недовіра

Часто газлайтер тотально не довіряє іншим людям, навіть близьким. Ця тривога змушує щосили намагатися контролювати інших і обставини в цілому. Такі люди бояться втратити контроль за власним життям і використовують тактику маніпулювання, щоб відновити почуття контролю.

Перш, ніж я засну

Бажання перемогти

Людина може вважати, що її цінність залежить від того, чи знаходиться вона в домінуючому становищі. Тому, на її думку, будь-які методи збереження домінуючого становища в різних чи окремій сфері життя — цілком виправдані.

Вивчена поведінка

У дітей, які виросли з газлайтерами, така поведінка нормалізується, і вони можуть не усвідомлювати своїх дій. Формується розуміння, що для того, щоб отримати бажане, потрібно маніпулювати іншими людьми.

Джерело: Ганна Дрешер, фахівчиня із психічного здоров’я, https://t.me/psy_support

Фото by Hữu Thanh Cái from Pixabay

Читайте також: ВООЗ ЗАПУСТИЛА В УКРАЇНІ ОНЛАЙН-КУРС ІЗ ЗАПОБІГАННЯ СЕКСУАЛЬНІЙ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА НАРУЗІ 

Статьи по теме