UA
RU

Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії. Що робити, якщо тварини були на вулиці під час аварії, як їх мити, кормити і чи варто давати тваринам калію йодид.

Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії-Фото 1

Українська розвідка має докази того, що росія розглядає сценарій і вже підготувала все для терористичного акту з викидом радіації на ЗАЕС. Міністерство охорони здоров’я інформує українців про те, як вберегтися, якщо країна-терорист здійснить задумане. Фахівці дали поради на випадок радіаційної аварії. Розповіли, як зібрати тривожну валізу для евакуації та що покласти до аптечки, якщо ви мешкаєте в радіусі 50 км від ЗАЕС. Тепер пояснили правила поведінки з домашніми тваринами.

Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії-Фото 2

Правила поведінки з домашніми тваринами при радіаційній аварії:

  1. Якщо в момент радіаційної аварії ви опинилися з твариною на вулиці — якнайшвидше пройдіть у будівлю й щільно зачиніть вікна та двері.
  2. Помийте або обробіть свого домашнього улюбленця водою. Якщо є можливість — використовуйте мило або шампунь.
  3. Якщо немає доступу до води — протріть тварину вологими серветками.
  4. У разі порізів чи подряпин у тварини — закрийте їх, щоб під час миття запобігти потраплянню радіоактивного матеріалу до рани.
  5. Тримайте тварину подалі від вікон, дверей та щілин.
  6. Корм та воду для домашніх тварин потрібно зберігати у герметичних контейнерах або пляшках. Перед відкриванням контейнер та пляшку необхідно протирати вологими серветками або мокрим рушником. Так само промийте водою або вологими серветками посуд та килимки для тварин.
  7. Очікуйте на подальші інструкції від влади. У разі відповідної рекомендації — проведіть тварині йодну профілактику. 
  8. У разі евакуації, рухайтеся з твариною швидко, але не біжіть, аби додатково не здіймати радіоактивний пил.
  9. Для евакуації невеликих тварин використовуйте спеціальні переноски. За можливості, покривайте їх щільною тканиною. Після прибуття до пункту евакуації зніміть тканину з переноски та обробіть тварину вологими серветками.

Дозування калію йодиду для тварин:

Калію йодид можна приймати лише, якщо є вказівка від органів влади чи ДСНС. Приймати калію йодид наперед без потреби — недопустимо, бо це може нашкодити здоров’ю. Ці правила стосуються й тварин. У разі відповідної рекомендації від влади йодну профілактику тваринам треба проводити у таких дозуваннях:

  • Кішкам і собакам вагою до 10 кг — 50 мг
  • Собакам вагою 10-30 кг — до 85 мг
  • Собакам вагою більше 30 кг — до 125 мг

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Alec Favale / Unsplash, Міністерство охорони здоров’я України

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО РАДІАЦІЙНА АВАРІЯ ЗАСТАНЕ НА ВУЛИЦІ

 

Статьи по теме