UA
RU

Перехід на літній час: коли переводити стрілки годинника

Редагувати переклад

В останню неділю березня Україна переходить на літній час. У 2024 році переводити стрілки на одну годину вперед треба у ніч проти неділі — 31 березня о третій годині. 

коли переходять на літній час 2024

Наприкінці березня Україна переходить на літній час. Традиційно це робиться у останню неділю місяця. У 2024 році переводити стрілки на годинниках на одну годину вперед треба у ніч проти неділі. А саме, 31 березня о третій годині за київським часом. Гаджети роблять перехід автоматично.

Перехід на літній час передбачен постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Зміна часу відбувається двічі на рік. В останню неділю березня країна переходить на літній час, в останню неділю жовтня — на зимовий час. Такі правила впровадили через економію електроенергії.

У переведення годинників на літній і зимовий час є противники. Вони вважають, що ця процедура змінює біологічні ритми людини і шкодить здоров’ю. Лікарі радять за кілька днів до переведення годинників почати лягати спати трохи раніше, ніж зазвичай. А також відмовитися від алкоголю, енергетиків, кави. Споживати корисні продукти і пити більше води

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Laura Chouette / Unsplash

Читайте також: НАЙБІЛЬШ КОРИСНІ ЗВИЧКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: ПОРАДИ МОЗ

Статьи по теме