Закрити
UA
"Мистецтво допомагати" підготовка спеціалістів з арттерапії
Мода

В Україні навчатимуть спеціалістів з арттерапії для підтримки ментального здоров’я громадян

Поділись:

Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало проєкт “Мистецтво допомагати”, націлений на підготовку спеціалістів з арттерапії.

"Мистецтво допомагати" підготовка спеціалістів з арттерапії

Проєкт представили на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії росії проти України. У межах проєкту “Мистецтво допомагати” мають навчити методам арттерапії діячів культури та мистецької освіти, які зараз працюють в закладах по всій країні. 

З 2019 року практики арттерапії почали офіційно тестувати у Всесвітній організації здоров’я. Їх успішно використовують для покращення стану пацієнтів, зокрема їхнього ментального здоров’я. Майбутнім арттерапевтам проведуть серію майстер-класів на основі адаптованих європейських практик. Тренерами стануть митці та психологи.

"Мистецтво допомагати" підготовка спеціалістів з арттерапії

Спочатку планують підготувати спеціалістів з арттерапії у 30 інституціях. Далі у планах – створення мережі арттерапевтичних осередків по всій Україні. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко уточнив:

“Нам важливо, аби українці відчули, що заклад культури чи мистецької освіти – театр, музей, бібліотека, мистецька школа – це безпечне місце, де завжди можна отримати емоційну підтримку від працівників культурної галузі. Взагалі – культура і мистецтво – це про ті емоції, які змушують нас ставати кращими та знаходити сили для боротьби щодня”.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я ставить за мету допомогти українцям знайти джерело сили. Піклування про ментальне здоров’я має стати не тільки звичною відповідальністю кожного, а й невід’ємною частиною державної політики.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Rod Long / Unsplash, Crystal de Passillé-Chabot / Unsplash

Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ