UA
RU

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga

Редагувати переклад
Sustainable та Genderless - такі умовні позначки редизайн-бренду mul_olga, які одразу впадають в очі, коли заходиш на його сайт. Дизайнерка та авторка бренду - українка Ольга Мул, яка понад 20 років живе за кордоном. Про любов до ручної вишивки, колаборацію з італійським брендом Forte Forte та як правильно носити вінтажні речі в інтерв'ю для Marie Claire.

Ольга Мул 7

 Як народилася ідея створення бренду?

Все просто — це те, чим я прагнула займатися все життя і те, чому навчалася. Я народилася в Житомирі, потім вийшла заміж та переїхала за кордон. Дивно, та поштовхом до старту моєї дизайнерської кар’єри став… саме невдалий шлюб. 

Сьогодні мої вироби представлені в найкращих бутиках світу! Я сама часом не вірю, що все так склалося. Для мене це підтверження моєї власної життєвої філософії: «Всесвіт дуже чутливий і завжди допоможе, якщо ти керуєшся добрими намірами». (Усміхається.)

Розкажіть про ДНК бренду.

Я сповідую унікальність та автентичність, тримання свого культурного коріння, повага до традицій та історії. Особливо сьогодні, коли національна ідентичність українців опинилася під загрозою.

Я роблю редизайн сорочок та спідниць. Речі mul_olga створені у комбінації з традиційними українськими рушниками та вишиванками. Таким чином, я не забруднюю планету відходами перевиробництва і дарую речам друге життя.

Наші предки вірили, що вишите полотно є оберегом від злих сил. Саме тому у рушниках закодовані орнаменти на волю, щастя та життя. І я також вірю.

Також я використовую тканини, які було виготовлено багато років назад, або ручного виробництва, як адрас із Узбекистана. Деякі моі вироби — 100% ресайклінг, деякі 60-80%.

Я буду дійсно рада, якщо людина подивившись на мої вироби… передумає купувати в мене. А вирішить переробити бабусину вінтажну скатертину на сукню. Чи навіть просто повторить за мною — перетворить вишиваний рушник на спідницю! Це буде означати, що я не дарма працюю, що я привертаю увагу до культурних цінностей.

Ольга Мул 3

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 3

Ольга Мул 2

Рісайклінг з творчим підходом дає нам можливість зберегти своє власне, виокремитися з натовпу та понести цей культурний месседж далі в світ.

Розкажіть про колаборацію з італійським брендом Forte Forte. З чого вона виникла та як відбувалася робота над колекцією?

Схоже притягується. Forte Forte — один із небагатьох брендів, який тримається своєї і дентичності. А познайомившись іх його авторкою, виявилося що ми взагалі soul sisters. Тільки вона народилась в Італії, а я в Україні. (Усміхається.)

Ольга Мул 8

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 6

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 7

Ви вже понад 20 років живете не в Україні, чим для вас вирізняються українці?

Вже 18 років я живу в Італії. Мені дуже боляче від того, що зараз в Україні триває війна. Ніхто з мого оточення раніше не цікавився моєю батьківщиною, зараз навпаки всі розпитують. Для мене українці — це глибоко гуманні люди з почуттям власної гідності, яке я рідко зустрічаю за кордоном.

Який ваш улюблений елемент українського традиційного одягу?

Люблю вишивку ручної роботи.

Дайте, будь ласка, пораду як дизайнер та стиліст: як вдало поєднувати традиційний одяг, щоб це виглядало сучасно та трендово?

Традиційний одяг — це люкс, який пасує кожному! Правило тут те саме, що й до вишуканого вінтажного одягу — треба його урівноважити трендовими речами — джинсами, спортивним взуттям. Я, наприклад, зранку можу надягнути чоловічу вишиту рубаху з джинсами та сандаліями, але вже до вечора з мене хтось її «зніме»…

На жаль, в мене майже ніколи не лишаються мої вироби. Надягну щось свого бренду, хтось із знайомих обов’язково попросить подарувати чи продати йому цю річ, аргументуючи: «Ти ще зробиш собі!» (Сміється.)

Про що ви мрієте як дизайнер?

Наш стиль напряму пов’язаний із нашим внутрішнім світом. Якщо ти відчуваеш розгубленість, то будеш намагатися виглядати як всі. Якщо відчуваеш впевненість у своїх силах, будеш вбиратися так як подобається тобі, не замислюючись, над трендами.

Наслідувати свій стиль в одязі не так вже й просто, часом для цього потрібні рішучість та мужність.

Як дизайнер і як людина, я мрію, щоб люди планети Земля плекали та розвивали в собі почуття гуманності та імпатії до свого ближнього та до планети. 

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 8

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 9

Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 10

Фото: instagram/mul_olga

Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНИЦЯ ОЛЕСЯ ТРОФИМЕНКО ПРО РОБОТУ НАД ДЕКОРАЦІЯМИ ДЛЯ ПОКАЗУ DIOR

Статьи по теме