UA
  RU

  За Блакитними Очима: проєкт дитячої воєнної фотодокументалістики

  Редагувати переклад
  23 липня в київській галереї Avangarden відкриється благодійна експозиція нового проєкту Behind Blue Eyes, в якому діти з деокупованих сіл України документують своє життя на плівку одноразових камер.
  Behind Blue Eyes 1

  Валя, 10 років

  Ідея проєкту “Behind Blue Eyes”, або ж “За Блакитними Очима”,  належить команді волонтерів, що опікувалась деокупованими селами Чернігівщини навесні. Подорожуючи до Лукашівки, волонтери знайшли справжніх друзів серед місцевих дітей. Переживши жахи війни у такому ранньому віці, малеча все одно випромінює особливе світло та любов до світу – і такі речі хочеться документувати. Так народилась ідея проєкту: всі бажаючі дітлахи отримали одноразову плівкову камеру і тиждень, аби знімати все, що їм заманеться. 


  Отримані фото — це щось необхідне зараз. З одного боку — маємо унікальний матеріал, погляд на війну та її наслідки очима майбутнього. З іншого — шанс особисто збагнути щось важливе: про себе, про дитинство, про зв’язок цих двох, про війну та смерть, про життя та майбутнє. У кожного прокидаються власні думки і за це слід дякувати дітям.”  – розповідає один з креаторів проєкту, Артем

  Behind Blue Eyes 12

  Маша, 10 років

  Behind Blue Eyes 2

  Валя, 10 років

  Behind Blue Eyes 9

  Діана, 12 років

  Behind Blue Eyes 8

  Богдан, 13 років


  Творчість — потужний інструмент для досягнення мрій та бажань, які ця війна не має права забирати у дітей. Тому, разом з камерами, волонтери отримали короткі списки бажань кожного юного репортера. Благодійна складова проєкту полягає в тому, що суспільство може винагородити дітей згідно з вішлистами, які склала малеча. На Instagram сторінці Behind Blue Eyes  публікуються побажання кожного учасника — задонатити можна за цим посиланням, як грошима так і безпосередньо подарувати саму річ (а іноді і домашню тваринку) зі списку. 

  Behind Blue Eyes 11

  Behind Blue Eyes 7


  Behind Blue Eyes 4

  Команда бачить розвиток проєкту в роботі з дітьми усіх постраждалих регіонів України. Таким чином буде створений цілісний відбиток страшних подій під небаченим досі кутом.

  Behind Blue Eyes 6  Behind Blue Eyes 3

  Фото надала пресслужба


  Читайте також: SMALL TALK: АРТ-МЕНЕДЖЕРКА ETNODIM МАНАНА ГЛОНТІ ПРО ІНІЦІАТИВУ “СТІНИ МУЗЕЇВ”

  Статьи по теме