UA
RU

Природа сором'язливості: чому ми часто буємо невпевнені у собі

Редагувати переклад
Зайва скромність у світі вважається практично недоліком. Як і чому вона виникає?

Природа сором'язливості: чому ми часто буємо невпевнені в собі.

Всіх нас іноді мучить почуття невпевненості, з тією різницею, що комусь з успіхом вдається з ним боротися, а хтось так і не наважується відчинити потрібні двері. І це досить поширена проблема. Сильні цього світу, які вже досягли висот і, здавалося б, повинні забути про скромність, у глибині душі теж не завжди знають, що з нею робити.

У житті письменниці Агати Крісті одного разу трапився досить цікавий випадок. Її опера «Мишоловка» побила всі мислимі та немислимі рекорди відвідуваності. На честь такої події було вирішено влаштувати вечірку, до якої винуватець урочистостей дуже відповідально підготувався. Проте на свято вона так і не потрапила. Справа в тому, що швейцар її не впізнав і відмовився пускати до зали. Письменниця нічого не змогла йому заперечити, розвернулась і рушила додому. Пізніше вона сама зізнавалася, що нічого не може зробити зі своєю сором'язливістю.

І це не єдиний приклад, який знає історія. Кажуть, у 19 столітті жив герцог, який настільки не хотів зайвий раз зустрічатися зі слугами, що збудував під своїм замком мережу тунелів, щоб непоміченим ходити куди завгодно.

Читайте також: НАДЗВИЧЕНІ НА УСПІХ: ПРАВИЛА ЧАЙНИХ ЛЮДЕЙ

Природа сором'язливості: чому ми часто буємо невпевнені в собі.

Питання сором'язливості та сором'язливості порушує у своїй книзі Shrinking Violets історик Джо Моран. Автор вважає, що невпевненість і сором'язливість супроводжують людей далеко не в кожній ситуації. Все залежить від контексту. Наприклад, сам Моран говорить про те, що він цілком комфортно почувається під час великих лекцій перед аудиторією. Але варто йому потрапити в ситуацію, до якої він не готовий, як впевненість відразу випаровується.

Існує теорія, що сором'язливість сягає корінням в історію розвитку людства і пов'язана зі здатністю до виживання. Нещодавні дослідження вчених показали, що невпевненістю у собі страждають як люди, а й тварини. Несміливі представники свого виду часто залишаються без їжі, тоді як більш жваві їхні родичі отримують все найкраще.

Читайте також: Як стати більш впевненою на роботі

Природа сором'язливості: чому ми часто буємо невпевнені в собі.

Однак не слід вважати, що сором'язливість впливає на успішність. Все залежить від бажань самої людини та відношення оточуючих. Так, одне з опитувань, проведених у Стенфорді, показало, що вихідці з Японії, Великобританії, Данії, Швеції, Норвегії та Фінляндії набагато толерантніше ставляться до сором'язливості, ніж представники інших країн.

Джо Моран вважає, що сором'язливість і невпевненість у собі поширені набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Одним словом, не думайте, що сором'язливість переслідує лише вас. Насправді це проблема багатьох – саме так вважають фахівці.

Фото: unsplash.com

Статті на тему