Small Talk: актор Григорій Бакланов — про любов до поезії Михайля Семенка, аудіокниги, малювання на берегах книг

Редагувати переклад
Медіасервіс MEGOGO запускає у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з української літератури (5-11 класи).​​ Зірковими дикторами стали професійні актори та музиканти, режисери та продюсери, зокрема, Григорій Баклановякого ми добре пам'ятаємо його за фільмами "Черкаси", "Шляхетні волоцюги", "Пекельна Хоругва" та через роль "Лавріна" у телесеріалі “Спіймати кайдаша”.

Small Talk: актор Григорій Бакланов — про любов до поезії Михайля Семенка, аудіокниги, малювання на берегах книг-Фото 1

Ви одразу погодилися на пропозицію начитати українську класику, що включена до шкільної програми?

Так, адже це те, чого особисто мені бракувало в школі — щоб хтось показав, що вірші цікаві, у кожного може бути свій тон та їх не обовʼязково читати так, як ми це робили на першому дзвонику.

У вас була змога обрати твір?

Мені надали вже відібрані вірші, які мені абсолютно зайшли. Але особисто я ще б дуже хотів, щоб для школярів було записано багато віршів Михайля Семенка. Він надзвичайно енергійний, буйний та життєствердний. Саме та поезія, яка потрібна у цьому віці.

Ви слухаєте аудіокниги? 

Люблю слухати, бо це зручно. Раджу послухати «Таємний посол» у виконанні Андрія Відьколека та книги Скрябіна в його власному прочитанні. По-перше, це дуже цікаві історії. По-друге, вони захоплююче прочитані. Не пошкодуєте.

Хто був вашим улюбленим літературним героєм у школі?

Не було такого.

Ви малювали в шкільних підручниках?

Поки мама не надавала по пальцях. (Сміється.)

Сьогодні робите примітки на берегах книги?

Я раніше підкреслював кожну цікаву фразу у книжках, а потім зрозумів, це ніяк мені не допомагає. Краще не засмічувати твір та його простір. Можу хіба робити помітки, коли працюю з цією книгою у театрі чи кіно.

Статьи по теме