UA
RU

Дитина — не вирок. Історія молодої мами, яку позбавили титулу найкрасивішої дівчини країни через її соціальний статус

Суспільство зараз - це шалений розвиток, нові можливості та найновіші технології.
Проте те ж саме суспільство сьогодні - це суцільна несправедливість, де панує дискримінація багатьох верств населення, рас та жінок зокрема. 

Дитина — не вирок. Історія молодої мами, яку позбавили титулу найкрасивішої дівчини країни через її соціальний статус-Фото 1

Ми запускаємо приватні ракети в космос та створюємо перший штучний інтелект, водночас по той бік екрану ми все ще дотримуємось правил минулого століття і створюємо тіньовий бан для мам, які беруть участь у конкурсах краси.

Саме так склалася доля Вероніки Дідусенко — української моделі, яка виграла титул Міс Україна і вже за декілька днів позбулась його. А все через те, що дівчина на момент конкурсу вже була мамою, що категорично заборонено в правилах, офіційно задекларованих комітетом Міс Світу ще у 1951 році.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Нарешті, усвідомивши все, що трапилося, відзнявши перші прямі ефіри та інтерв`ю для ЗМІ, я можу поділитися своїми емоціями! ⠀ Мене переповнює невимовна вдячність комітету @missukraine_official👑кожному, хто мне підтримував, я відчуваю Вашу любов і віру — це ДИВОВИЖНО❤️❤️❤️ ⠀ Дякую надзвичайним @landik19 за підтримку 24/7, @ayten.novruzova, @zorianchuk, @katya_den, @veronica_v78, виконавчому директору @kioseviktoriya💪 ⠀ Моя щира подяка членам ЖУРІ: @mashaefrosinina, @aakucherenko, @nikolaytyshchenko, @vova_ostapchuk, @olgakharlan, @iusypchuk_bogdan @gorovaya_irina, @aysina_julia, @yuriy_tkach✨ та красномовним ведучим @kosadcha, @gorbunovyuriy💫І, звичайно, спасибі чудовій @polina.tkach за передачу естафети🙏 ⠀ Обожнюю моїх дівчат: Miss Ukraine Earth @anastasiia_kryvokhyzha та Miss Ukraine International @bogdana_tarasyk ❣️❣️❣️ #missukraine2018👑

Публикация от Veronika Didusenko (@veronika_didusenko)

Мене дискваліфікували немов спортсмена, який прийняв допінг для покращення своїх результатів. Але ж народження дитини ніяк не могло стати для мене додатковою перевагою серед інших учасниць конкурсу краси!

— приголомшена обвинуваченнями Вероніка вважає, щоб належним чином конкурувати з іншими дівчатами, їй потрібно було подвоїти, а інколи й потроїти свої зусилля. Дівчина й досі не може збагнути як правила, створені близько 70 років тому, мають силу і сьогодні, в новому постіндустріальному суспільстві.

Дискваліфікація була ніби поштовхом до дій, новою мотивацією для подолання серйозної проблеми, про яку стільки років мовчали. Вероніка вирішує стати провідником між жінками-матерями й суворим суспільством, яке ставить на них клеймо. «Я дуже добре пам‘ятаю відчуття несправедливості, яке я пережила після дискваліфікації. Та коли ти розумієш, що разом із тобою під ту ж злощасну дискримінацію попадають і жінки, які втратили своїх дітей, яких зґвалтували, та які все одно наважилися народити дитину, удови, учорашні діти, яких у деяких країнах ще й досі примушують до раннього шлюбу, жінки із терміном вагітності більше ніж 5 місяців… тут ти починаєш відчувати злість. На зміну відчуттю несправедливості приходить рішучість змінити ці правила».

Читайте також: ОСНОВАТЕЛЬ БЛОГА @THEVELVETDUST О ФЕМИНИЗМЕ, НЕЖЕЛАТЕЛЬНЫХ ВОЛОСАХ И СЧАСТЬЕ БЫТЬ СОБОЙ

З моменту конкурсу і по сьогодні Вероніка та її команда бере активну участь у розвитку її соціальної ініціативи #righttobeamother на чолі з одним із найкращих юристів Великобританії Раві Наіком. Команда часто літає до Лондону, де знаходиться штаб-квартира оргкомітету Міс Світу, проводить зустрічі та мітинги. Цього року була запланована поїздка до Нью-Йорку, де мав відбутися виступ Вероніки в ООН на спеціальній події, присвяченій захисту прав матерів в рамках саміту UN Women, проте ситуація з пандемією призупинила усю активність.

Хоча Вероніка не засмучується. Вона навпаки рада тому, що знайшовся час для роботи в рідній Україні. 17 липня відбулась важлива і довгоочікувана подія для всієї команди — було офіційно зареєстровано громадську організацію “Right To Be a Mother”.

Статьи по теме