Закрити
UA
Мода

Несплять у Сіетлі: як пережити джетлаг? (частина 2)

Поділись:

Подорож – найкращий спосіб перезавантаження. Здобути нові враження допомагає навіть відрядження. Проте безсонна ніч у літаку та болісний джетлаг можуть усе зіпсувати. Як зберегти нормальний режим сну у поїздках, з’ясовувала Юлія Купріна.

GettyImages-154556004

Спробуйте поекспериментувати зі становищем тіла. Лікарі кажуть, що м’язи розслабляються тоді, коли тулуб нахилений уперед, а голова опущена. Тому перед сном можна опустити столик і, спершись на нього і поклавши голову на руки, почекати стану напівсну – а потім вже відкинутися на спинку крісла і спати.

Читайте: Несплять у Сіетлі: як пережити джетлаг? (ЧАСТИНА 1)

Однак якщо заснути не виходить, краще залишити спроби.

Відпочити в польоті означає не заснути, а, швидше, розслабитися, каже Наталія Ломоносова.

Найкращий спосіб зробити це – зайняти свою увагу чимось цікавим: книгою, фільмом, мріями, спогадами, бесідою з попутником.

Важливо, щоб це було для вас дійсно цікаво, щоб захоплювати вашу увагу повністю, тоді час пролетить непомітно. Можливо, ви навіть трохи втомитеся від цього і подрімати, – пояснює психолог. – А ось якщо ви себе змушуватимете заснути – то отримаєте протилежний результат.

До різкої зміни часових поясів фахівці боротьби з джетлагом рекомендують готуватися заздалегідь. Приблизно за п’ять днів до поїздки потрібно почати зміщувати час відходу до сну та підйому – на 15 хвилин щодня. Це навряд чи викличе дискомфорт, зате значно прискорить адаптацію нового часового поясу. Таке настроювання на «життя за океаном» працює і як психологічний прийом.

Якщо ви до польоту подумки почнете жити так, “якби ви вже були там, і все добре”, то ваша подорож пройде легше, – вважає Наталія Ломоносова.

Але при цьому важливо пам’ятати: орієнтація та адаптація у новому просторі-часі для тіла займе якийсь період, зазвичай від одного до трьох днів – у середньому добу за кожний подоланий часовий пояс. Причому якщо ви подорожуєте із заходу на схід – до втрати часу звикнути складніше. У цей період психолог рекомендує звільнити себе від ділових зустрічей та почати знайомство з містом, місцевою їжею, оточуючими людьми.

Причина проблем зі сном у готелях і взагалі в чужих стінах – все в тій самій тривожності.

Найчастіше нове місце здається недостатньо безпечним. Чому саме – стурбована людина може й не усвідомлювати: хтось боїться мікробів, комусь не сподобався погляд портьє чи сусіди поверхом, – пояснює Алевтина Шевченко.

Зняти тривожність допомагають ритуали. Серед найпопулярніших – розставити у готельному номері фотографії рідних та пару улюблених дрібничок, тобто перетворити незнайому обстановку на знайому. Також працюють і привезена з собою з будинку подушка, улюблена аромасвічка, затишний махровий халат або пов’язані мамою шкарпетки.

Кожна людина має свій ритуал. Щоб дізнатися який – треба вивчати себе, – каже Алевтина Шевченко.

Втім, є секрети і в галузі чистої фізіології. Зняти напругу допомагає теплий душ або ванна. Протилежний прийом – вийти на балкон і постояти на прохолодному повітрі: тіло замерзне, йому захочеться зігрітися під ковдрою – а тим часом ви заснете.

Чи відчуваєте м’язову напругу? Можна зробити комплекс вправ на розслаблення. Якщо ж заснути, все одно ніяк не виходить – не варто мучити себе. Через 15 хвилин нервового обертання краще підвестися, зробити пару вправ на розтяжку, почитати книгу. Головне – не запалювати яскраве світло та не прилипати до екрану лептопа чи смартфона.

Мені допомагає заснути думка, що потрібно скласти одяг у шафі. Відразу спрацьовує механізм: ні-ні, спочатку я гарненько висплюсь, – ділиться персональною знахідкою Алевтина Шевченка.