UA
RU

Воєнні злочини росії: розстріл за слова «Слава Україні!»

Редагувати переклад

Сьогодні у мережі з’явилося відео, на якому російські окупанти розстрілюють українського військовополоненого після того, як він сказав: «Слава Україні!»

воєнні злочини росії: розстріл за слова "Слава Україні!"

Відео опублікував активіст Сергій Стерненко. Наразі невідомі ані час, ані місце зйомки. Триває процес встановлення особи українського військового. 

Страта військовополонених — це воєнний злочин. Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. 

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні запевнив, що вбивці будуть знайдені: 

«Сьогодні зʼявилося відео, як окупанти по-звірячому вбили воїна, який хоробро сказав їм у вічі: «Слава Україні!» Хочу, щоб ми всі разом, у єдності, відповіли на його слова: «Герою слава! Героям слава! Україні слава!» І ми знайдемо вбивць. Завдяки нашій єдності, завдяки нашій рішучості, завдяки тому, що ми цінуємо всю Україну і кожного українця, ми точно знаємо результат цієї війни. Із перших днів війни знаємо. В Україні завжди звучатиме: «Слава Україні!» І мільйони завжди відповідатимуть: «Героям слава!» Завжди буде саме так. Україна не забуде подвигу кожного і кожної, чиє життя навіки дало волю для України».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду розслідувати обставини розстрілу українського військовополоненого і покарати злочинців:

«Жахливе відео беззбройного українського військовополоненого, страченого російськими військами лише за слова «Слава Україні». Ще один доказ того, що ця війна є геноцидом. Вкрай важливо, щоб прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан розпочав негайне розслідування цього жахливого воєнного злочину в межах МКС. Винні мають постати перед правосуддям». 

Омбудсман Дмитро Лубінець відправив відео зі стратою міжнародним партнерам та колегам-омбудсманам з різних країн світу як підтвердження чергового воєнного злочину росії:

«Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, — це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості. Коли у всьому світі слова «Слава Україні» викликають шану, повагу та гордість, росіяни за українське гасло розстрілюють… Дуже боляче дивитися на те, що роблять з нашими людьми окупанти. Мета України, як і всього демократичного світу, — притягнення російської федерації до відповідальності».

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак впевнений, що за кожен воєнний злочин прийде розплата: 

«Воєнні злочини культивуються на росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про «нацистів». Вбивство людини, яка потрапила в полон, — ще один приклад цього. А ще — це приклад їх національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї».

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо відео:

«Відео жорстокого та зухвалого розстрілу беззбройної людини сьогодні сколихнуло суспільство. Головне слідче управління СБУ зареєструвало кримінальне провадження за ст. 438 ч. 2 ККУ – порушення законів та звичаїв війни. Процесуальне керівництво здійснюватимуть прокурори Офісу Генерального прокурора. Навіть у війни є закони. Є норми міжнародного права, якими систематично нехтує злочинний російський режим. Та рано чи пізно за злочином буде кара. Усі причетні відповідатимуть перед Законом».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Володимир Зеленський

Читайте також: АЛЬОНА КРИВУЛЯК: «ЗҐВАЛТУВАННЯ ЖІНОК ТА ДІТЕЙ – ЦЕ ЩЕ ОДИН ВИД ЗБРОЇ, ЯКУ РОСІЯ ЗАСТОСОВУЄ ПРОТИ УКРАЇНИ. НАМ ТРАПЛЯЛИСЯ ЖІНКИ, ЯКІ ГОВОРИЛИ, ЩО ЛЕГШЕ БУЛО ПЕРЕНЕСТИ ФІЗИЧНІ ЗНУЩАННЯ, НІЖ МОРАЛЬНІ»

Статьи по теме