UA
RU

Спалені ліси, знищені ресурси і забруднення. росія завдала збитків українській екології на два трильйони гривень

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росія завдала збитків українській екології на два трильйони гривень.

Спалені ліси, знищені ресурси і забруднення. росія завдала збитків українській екології на два трильйони гривень-Фото 1

Саме цю суму називають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Збитки, завдані країною-окупантом, фіксуються і підраховуються за новою методологією, яка включає сім напрямків.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив:

«Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків. Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати усім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб всі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні».

Через російську агресію найбільше страждають ліси. Вже пошкождено майже три мільйони гектарів лісу — це третина залісненої території України. Ще 500 тисяч гектарів зараз знаходяться під тимчасовою окупацією або в зоні воєнних дій.

Також під російською окупацією на даний момент знаходяться десять національних парків, вісім заповідників і два біосферних заповідники. Під загрозою знищення 600 видів фауни і 750 видів флори.

Морські міни і військові кораблі, які росіяни розмістили в Чорному та Азовському морях, спричинили тисячи смертей дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини.

Також до загроз додається постійний ядерний терор з боку росії. 35-денна окупація країною-терористом Чорнобильської АЕС завдала Україні збитків на 3,2 млрд грн. Непередбачувані наслідки може мати хазяйнування російських терористів на Каховському водосховищі. Через їхні дії мільйони українців можуть лишитися без питної води, а Запорізька АЕС не зможе отримувати воду для охолодження своїх реакторів.

Всі приведені цифри — лише частина злочинів, скоєних російською федерацією. Повну суму збитків можна буде підрахувати після повернення окупованих українських територій.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Nadine Shaabana / Unsplash

Читайте також: ВІЙНА В УКРАЇНІ: СКІЛЬКИ КУЛЬТУРНИХ ОБ’ЄКТІВ ПОСТРАЖДАЛО ВІД РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

Статьи по теме