UA
RU

Як зважитися на зміни, якщо боїшся провалу

Редагувати переклад
Страхи та сумніви - це нормальне та зрозуміле явище, властиве кожній людині.
Як зважитися на зміни, якщо боїшся провалу.

Як досягти успіху. Фото: pexels.com

Жіночий психолог, експерт у сфері сімейних відносин та жіночої самореалізації Олена Друма спеціально для Marie Claire допомогла розібратися із цією темою.

Одна справа, коли ви боїтеся плавати, боїтеся води, але приймаєте ванну, а інша справа, коли ви боїтеся невдачі, а тому не подаєте резюме на вакансію мрії, не знайомитеся з ідеалом свого чоловіка і т.д. У другому випадку страх невдачі справді заважає самореалізуватися, досягти успіху, стати щасливою, завагітніти. Але найголовніше, що ви розумієте, бачите свої обмеження та готові з ними працювати.

Як впоратися зі своїм страхом провалу і, як наслідок, зважитися на зміни:

  • Пункт 1. Скажіть гучне “Ні” дитячій позиції

Якщо ви не готові до провалу, не робіть те, що збиралися зробити. Не можна починати щось із розрахунку "зроблю тільки, якщо виграю", тому що це дуже дитяча позиція, на кшталт "все або нічого". Насправді життя дуже різне – згадуємо відому метафору із зеброю – десь невдача, десь зліт.

Та й взагалі поняття провалу, успіху тощо. дуже суб'єктивно — для когось одружитися, це успіх, а для когось весілля та шлюб взагалі смерті подібні; хтось усіма силами прагне підвищення, а хтось упирається і не хоче цього, тому що боїться відповідальності.

  • Пункт 2. PROкачуйте себе

Люди дуже люблять починати із чистого аркуша, але забувають, що почерк залишається старим. Уявіть ситуацію - є у вас чоловік, все добре, а потім "бац" і чомусь розійшлися. Ви зустрічаєте наступного чоловіка, і історія повторюється, тому з третім чоловіком вже боїтеся знайомитися.

Але насправді не чоловіки поганими були, а ви спілкувалися з ними однаково, і тому стосунки не склалися. Поміняйте свій почерк, працюйте над собою і та сфера, де ви боїтеся змін, виходячи з якогось минулого досвіду, повернеться до вас обличчям і посміхнеться.

Читайте також: 7 РЕЧІВ, ЯКІ СТОЯТЬ НА ВАШОМУ ШЛЯХУ ДО УСПІХУ

  • Пункт 3. Не наслідуйте Голлівуд

Люди люблять приймати кардинальні рішення, надивившись голлівудських фільмів. Ось героїня вирішила змінити життя, пішла і підстриглася, змінила гардероб, переїхала до іншої країни чи місто тощо. І після таких фільмів наважитися стає дійсно страшно, тому що знову спливає позиція “Все чи нічого” і зароджується страх “Як стригти волосся, я ж їх тільки відростила до попереку; як повністю змінити гардероб, там же мої сумочки… Краще взагалі нічого не робитиму”. І все. Жодних змін.

А що заважає діяти потроху? Коли мої клієнти хочуть кардинальних змін – був юрист, а хоче стати ветеринаром – я раджу не кидати юриспруденцію, але паралельно вчитися на ветеринара. Чому? Тому що клієнту може не сподобатися реальна ветеринарія, він може передумати і т.д., а так у нього є тил, який його захищає та допомагає впоратися зі страхом змін.

Як зважитися на зміни, якщо боїшся провалу.

Як досягти успіху. Фото: pexels.com

  • Пункт 4. "Поки що так"

Моїх клієнтів рятує одна геніальна у своїй простоті пропозиція «Поки що так». Подумайте над різницею в пропозиціях: 

1.Поки не виходить

2.Не вийшло

У першому реченні який посил? "Я поки що не досягла успіху", тобто. колись я його досягну. Це ось "Поки" ніби фіксує вас на тому, що труднощі та неприємності тимчасові, що це зміниться, що дощ не литиме вічно. А в другому реченні досить категорично йде твердження, що не вийшло, і одразу відчувається сумнів, що взагалі будь-коли вийде. Тому формулюйте свої фрази та думки з упором на “Поки що так” — ПОКИ що я не успішна, ПОКИ що я не знайшла собі нового чоловіка, ПОКИ що я не зробила ремонт у квартирі…

Сподіваюся, ви змогли відстежити деякі свої реакції та причини деяких рішень, а також набралися сміливості, щоб вирішити бажані зміни. Чи вийде? Вийде, якщо ви дійсно хочете цього і готові до цього йти. 

Автор: Олена Друма

Статті на тему