UA
RU

7 несподіваних причин, чому ви весь час втомлюєтеся

Редагувати переклад
Дізнавшись про них, ви зможете викорінити свою хронічну втому та відновити працездатність.
7 несподіваних причин, чому ви весь час втомлюєтеся.

Якщо ви відчуваєте, що у вас дефіцит енергії та втома переслідує за п'ятами, тоді ласкаво просимо до клубу. "Втома - найпоширеніша скарга, з якої жінки приходять до своїх лікарів", - говорить терапевт з Нью-Йорка Еріка Шварц, яка спеціалізується на лікуванні втоми.

Читайте також:ЗРОБИТИ ПАУЗУ: 13 СПОСОБІВ НАВЧИТИСЯ ВІДБУВАТИСЯ ВІД РОБОТИ

Звичайно, енергія не постійна у нашому житті. Вона б'є ключем, то відчувається її дефіцит. Однак коли ви постійно почуваєтеся виснаженим, навіть ваші щоденні звички стають подразниками.

Дізнайтеся, які несподівані причини можуть впливати на ваше психологічне самопочуття та як можна позбавити себе їх.

1. Забуваєте про перерви

Коли ви постійно працюєте на знос, ваш мозок втомлюється і, в якийсь момент, відключається. Тому втома починає вас переслідувати, а щодня — бути схожим на День бабака.

Безперечно, робота - це першочергова необхідність, але виділіть трохи часу для відпочинку. Зробіть перерву, прочитайте статтю в улюбленому журналі, поспілкуйтеся з колегами на кухні, знайдіть кумедні пости у Facebook. Все це допоможе відволіктися та дасть відпочити вашому мозку. 

2. Відсутність сонячного світла

"Якщо не вистачає природного світла, тіло переходить у сплячий режим", - каже професор психологічних наук Кен Гудрик. У дослідженні, в якому взяли участь понад 600 дорослих, вчені з Массачусетського університету виявили, що почуття депресії, ворожості, гніву, дратівливості та занепокоєння було найвищою зимою та найнижчим у літній час. 

Читайте також: 5 ХВОРОБ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ, ПРО ЯКІ НЕ ЗНАЛИ 20 РОКІВ НАЗАД

Виділіть хоча б 10 хвилин для прогулянок на свіжому повітрі, принаймні, один раз на день або коли ви найбільше втомилися - яскраве світло має силу, подібну до кофеїну, щоб зробити вас більш сконцентрованим. Виходьте надвір, навіть якщо хмарно; ви отримаєте набагато більше світла, ніж у вашому офісі.

7 несподіваних причин, чому ви весь час втомлюєтеся.

3. Неправильно дихайте

Звучить дивно, але все ж таки це факт. Коли ви дихаєте неглибоко (а так ви робите більшу частину часу), ви не отримуєте достатньо кисню; в результаті, ймовірно, підвищиться рівень окису вуглецю в крові, що може викликати втому. 

Практикуйте дихальні вправи кілька разів на день - коли ви відчуваєте втому, або збираєтеся витратити багато енергії, наприклад, на важливу зустріч, покладіть руку на пупок і при вдиху зосередьтеся на тому, щоб був рух і в животі, і в грудях. Це автоматично розширить ваші легені і вони зможуть прийняти більше повітря у кожному вдиху.

4. Постійно перебувайте у сидячому положенні

Сидіння в одному положенні протягом тривалого часу може скоротити рівень вашої енергії. Тіло прирівнює це до бездіяльності та засинає. Крім того, якщо робота пов'язана з комп'ютером, ви, як правило, моргаєте рідше, що призводить до напруги зору.

Вам допоможе ходьба. Часті перерви триматимуть ваше тіло в тонусі. Звільніть очну напругу, зосередившись на чомусь віддаленому кожні 30 хвилин.

7 несподіваних причин, чому ви весь час втомлюєтеся.

5. Не висипаєтеся

Ваш внутрішній годинник звикли до раціональності та послідовності. Нестійкий графік може мати ефект похмілля, змушуючи вас почуватися як у тумані після того, як ви не прокидатиметеся.

І тут необхідний регулярний сон. Встановіть постійний час сну та час пробудження, і намагайтеся не відхилятися від нього навіть у вихідні. Якщо ви хочете більше спати в певну ніч, лягайте спати на 20-30 хвилин раніше - це буде нешкідливішим для вашого самопочуття.

Читайте також: ЕФІРНІ МАСЛА, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОБОРОТИ ПОЧУТТЯ ТРИВОЖНОСТІ

6. Зневоднення

Коли ви відчуваєте спрагу, ваш організм вже втратив 2-3 відсотки рідини. Навіть це помірне зневоднення може змусити вас почуватися втомленим: об'єм крові знижується, а це означає, що мозок не отримує достатньо крові, і ваше серце має працювати швидше.

Намагайтеся пити більше рідини. Спробуйте подужати 1,5-2-літрову пляшку води. Збільште споживання води, додавши до раціону більше супів, свіжих фруктів та овочів.

7. Яскраве освітлення у нічний час

Навіть звичайного освітлення буде достатньо, щоб порушити уявлення мозку про ніч і день. Яскраві вогні можуть збити внутрішній годинник вашого тіла, через що вам важко засипати і прокидатися вчасно.

Приглушіть світло у вітальні чи спальні за кілька годин до сну; натомість увімкніть лампу для читання.

Статті на тему