UA
RU

Чоловік говорить: письменник Дорж Бату

Редагувати переклад
Дорж Бату – письменник, автор книг «Франческа. Повелителька траєкторій», «Францеска. Володарка офіцерського жетона», «Моцарт 2.0», «Таємниця Старого Лами». Працював телевізійним журналістом в Україні та США. Член Медіакорпусу ООН. У 2013 році покинув журналістику і став працювати у авіакосмічній галузі. Нині Дорж Бату - математик, спеціаліст з траєкторій космічних апаратів. Напередодні виходу його нового роману "Коко", він став героєм рубрики Marie Claire. 

Дорж Бату

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Взагалі не розумію значення словосполучення “справжній чоловік”. Ну гаразд. “Справжній”, то з плоті і крові, а “не справжній”, то фігура актора Джонні Деппа у образі “Джека Горобця”, з котрою так люблять фотографуватись фанати. Ніби і Депп, але картонний. Стереотип про те, яким має бути “справжній чоловік”, нав’язує нам уявлення про маскулінного альфа-самця, котрий крушить ворогів однією лівою. Чекайте, а як же Моцарт? Вольфі, він справжній чоловік? Чи несправжній? Він обожнював шмотки і мережива, тонкий шовк і запашну пудру, котрою так рясно посипав свою перуку, що плечі його камзолу були ніби притрушені борошном? А я? Я справжній чоловік? Я обожнюю готувати, прибирати хату, мити посуд, ненавиджу зброю, в мене є улюблена лялька “Дракулаура” з серії “Monsters High”, але я ношу форму і працюю з військовими космічними технологіями. До того ж, чоловік, як і жінка, нічого не “повинні”. В кожному з нас є світлі і темні сторони. Є слабкі і сильні риси. Є свої симпатії і антипатії. І максимум, що ми можемо зробити – бути собою і не намагатись здаватись тими, ким ми насправді, не є.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Пам’ятаю, було мені 15 років. Жахливий вік. Перші побачення, компанії і інші пригоди. Я дуже хотів виглядати модно. Тобто у китайських білих дермантинових кросівках, китайському спортивному костюмі з поліестру і у бейсболці з трафаретним написом “California USA”. Моєму батькові-естету таке вбрання явно було не до вподоби.

— Але так усі ходять! — висунув я залізобетонний аргумент.

— Не будь, як усі! Будь як сам! — відрізав батько.

З тих часів це і стало моїм правилом.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Оскільки я дуже довго вивчав буддизм, спочатку як мирянин, а потім як науковець, то тривалий час вважав таким поворотним моментом день свого народження, бо вірив, що проживав до моменту своєї появи на світ інші життя. Коли я остаточно відійшов від релігії, я зрозумів, що такого моменту ані в мене у житті, ані в кого б то не було, просто не існує, бо наше життя схоже на пряму, або ж на плоску криву, що задається рівнянням y=a+bsin(cx+d). Тобто сінусоїду.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Зрозумілість, здатність вирішувати непорозуміння, конкретні питання і вичерпні відповіді, вчасно підставлене плече, прикрита спина і легка придуркуватість.

Дорж Бату 11

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

У якийсь момент, коли я став журналістом, я думав, що нарешті знайшов себе. Потім, коли я прийшов у математику, я знову вважав, що знайшов нарешті справжню справу свого життя. Потім я написав першу книжку… Зараз мені подобається думка про власну ферму… Інколи мені здається, що моє життя, це рівняння з багатьма невідомими.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Ви чекаєте від мене якоїсь високопарної і пафосної відповіді? Я вас розчарую. Я живу у США і вважаю, що успіх вимірюється темпами продаж і високим прибутком.

Як виглядає ваш стандартний день?

Загальна формула мого робочого дня – це результат, котрий дорівнює високій працездатності мінус лінь, що помножена на соцмережі.

Які якості партнера для вас важливі?

Здатність досягати консенсусу. Знаєте, чим відрізняється консенсус від компромісу? Консенсус, це взаємовигідна домовленість двох сторін, а компроміс, це домовленість, котра базується на поступках і жертвах. Здатність партнера досягати консенсусу, а не йти на компроміс, і є для мене важливою якістю партнера.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Котра не поважає права жінок, дітей, ЛГБТ, корінних народів, не поважає демократичні цінності, тримає за пазухою камінь, за спиною ніж і любить путіна.

Від чого б вам найскладніше відмовитися?

Від кави зранку. Хоча і без неї можна прожити.

Фото: надала пресслужба

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КРАЩЕ ЗРОЗУМІТИ УКРАЇНУ

Статьи по теме