Про що жінка мовчить: Оксана Півень, доктор біологічних наук

Жінка, що руйнує стереотипи - доктор біологічних наук, провідна наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Оксана Півень стала героїнею рубрики Marie Claire.

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Чесно кажучи важко уявити  — про що ж саме варто мовчати нині. Мені здається переваги сучасності  — відкритість до обговорення усіх тем  і не думаю, що якщо людину щось щиро хвилює але це не модно, чи не популярно до обговорення, то їй варто про це мовчати. А от про ще мовчати зараз не можна, то це про байдужість, несправедливість, жорстокість та дискримінацію в усіх її проявах.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Останнім часом помовчати дуже приємно, з огляду на трирічну донечку , яка постійно щось питає або розповідає (усміхається), а помовчати мені краще за все із горнятком кави та дощем.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Регулярно це роблю, сварю правда частіше. Тут мабуть накладаються особливості виховання, у дитинстві усі мої здобутки та хороші вчинки сприймались батьками як «так і треба було, так годиться і інакше не могло б бути», тому через цю призму важко себе хвалити, але це конче необхідно! Тому хвалю себе за кожне тренування, що не полінувалась і знайшла час, навіть за маленькі здобутки намагаюсь себе похвалити і хвалю свою маленьку донечку за усе що вона робить, за те що пісяє на горщик чи стрибає на одній нозі або ж складає іграшки. А себе сварю за невдачі і проколи, за те що не вийшов ПЛР, чи погано виділилась РНК, це до речі реальні приклади і дуже свіжі.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Найкрасивіша річ – це природа, вона досконала у своєму прагненні до життя і пристосуванні до виживання. Цим просто не можливо не захоплюватися. Особисто я вбачаю красу і в окремій клітині і у квітці півонії.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Талантом говорити – ні, я дуже м’яка людина і мені важко відмовляти людям, особливо коли мене просять про допомогу. У результаті ці свої обіцянки я часто виконую уже просто на резервних ресурсах свого організму.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Мої найсильніші і найцінніші спогади – це поява моїх доньок, на цей світ, момент їхнього народження. І різниця  у часі між цими подіями більш ніж 20 років проте я б не хотіла викреслити з пам’яті хоч секунду ні першого ні другого спогаду. 

Про що жінка мовчить: Оксана Півень, доктор біологічних наук-Фото 1

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я не підтримую сексизму в оцінці рис сучасних людей, чи то чоловіка чи жінки, я не думаю що загальнолюдські якості якась поділяються за статтю чи корелюють із нею. І сучасним людям личить людяність перш за все.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Ймовірніше вино, можливо коктейль Хюго, трохи квітів, трохи бульбашок та свіжості від м’яти і холодку від льоду. Мабуть такий коктейль найближче до мого «Я».

Оксана Півень 2

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Я була дуже слухняною дитиною, так що тут і сказати нічого. Але у любому випадку не жалкую ні про що з того що було, усе це мій власний безцінний життєвий досвід

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Краса така суб’єктивна категорія, що якось і важко  сказати, кожен бачить красу по-своєму, звісно є якісь кліше чи стереотипи які з часом можуть змінюватися проте все одно, мені здається, не варто говорити про красу зірок чи селебреті  — їхні ролі це тимчасові образи. Перебільшені вони чи ні , залежить від обставин чи конкретної ролі. На фото чи екрані одне, а в житті інше. І краса  — це не лише зовнішність, це гармонія зовнішньої оболонки та внутрішнього наповнення, без спілкування ніколи не дізнаєшся що під обгорткою. І звісно для мене привабливий мій чоловік, інакше я б з ним не жила вже стільки років.

Чим пахне щастя?

Щастя пахне морем.

Фото з властного архіву Оксани Півень

Читате також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: НАТАЛІЯ АТАМАСЬ, НАУКОВИЦЯ, ОРНІТОЛОГИНЯ 

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме
Читайте также